09. októbra 2013

KHL: Slovan zdolal Magnitogorsk po predĺžení 4:3

Slovan Bratislava - Metallurg Magnitogorsk 4:3 po predĺžení (2:1, 1:1, 0:1 - 1:0)

KHL: Slovan zdolal Magnitogorsk po predĺžení

Bratislava 9. októbra (TASR) - Hráči Slovana Bratislava v domácom prostredí v Slovnaft aréne v stredu zdolali v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) Metallurg Magnitogorsk 4:3 po predĺžení.

Zverenci trénera Rostislava Čadu síce už v 1. min prehrávali 0:1, ale ešte v I. tretine otočili nepriaznivý stav gólmi Bartoviča a Miklíka na 2:1. Na rozdiel dvoch gólov upravil v 35. min v presilovke Vondrka, ale už o 30 sekúnd neskôr znížil Lee a predĺženie pre hostí vybojoval V 56. min po chybe domácej defenzívy Zaripov. Domácim zabezpečil zisk dvoch bodov v predĺžení Vondrka. Slovan má po strede na svojom konte z trinástich duelov 12 bodov a v tabuľke Západnej konferencie im patrí posledné 14. miesto.

Ďalšie stretnutie čaká na Bratislavčanov v piatok 11. októbra, keď o 19.00 h nastúpia opäť doma proti tímu Salavat Julajev Ufa.

Kontinentálna hokejová liga - streda:
Góly: 5. Bartovič (Netík, Sigalet), 8. Miklík (L. Hudáček, Sersen), 35. Vondrka (Ölvecký, Miklík), 61. Vondrka (Miklík, Sersen) - 1. Zaripov (Moziakin, Jan Kovář), 36. Lee (Jan Kovář, Zaripov), 56. Zaripov (Jan Kovář, J. Biriukov)
Vylúčení: 7:9 na 2 min, navyše: Matoušek - Chabarov (obaja 5 min za hrubosť), presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Beľajev, Soin - Aľošin, Nesterov, 9605 divákov
Slovan: Kopřiva - Škoula, Kutlák, Sersen, Mojžíš, Štajnoch, Sigalet - Miklík, Ölvecký, Vondrka - Netík, J. Mikúš, Bartovič - Kukumberg, Matoušek, L. Hudáček - Daňo, T. Mikúš, A. Šťastný
Magnitogorsk: Košečkin - R. Ibragimov, J. Biriukov, C. Lee, S. Tereščenko, Maleňkich, Chabarov, F. Metľuk - Zaripov, Jan Kovář, Moziakin - Šenfeld, Dmitrij Kazionov, Gulaš - Timkin, Hodgman, Potechin - Platonov, Malinovskij, C. O'Reilly - J. Grigorenko

Hosťom vyšiel úvod duelu ideálne - Jan Kovář našiel v útočnom pásme voľného Zaripova a ten už v 53. sekunde prestrelil Kopřivu - 0:1. Slovan s odpoveďou dlho neotáľal a už v úvode 5. min vyrovnal Bartovič, ktorý po prihrávke Netíka prekvapil Košečkina strelou z pravého kruhu. Druhý gól domáceho mužstva mal na hokejke aktívny Netík, no hosťujúci gólman si poradil s jeho pokusom. Diváci v Slovnaft aréne opäť aplaudovali v 8. min: Hudáček zaviezol puk do útočného pásma, z ľavej strany našiel bekhendom voľného Miklíka a ten sa nemýlil - 2:1. Domáci mali v ďalšom priebehu I. tretiny viac z hry aj vďaka presilovkám, no tretí gól nepridali.

Druhú dvadsaťminútovku odštartovali nepremenené šance Miklíka so Sersenom v 22. min, o dve minúty neskôr neuspel v brejku J. Mikúš a o ďalšie dve minúty nepochodil po samostatnej akcii ani Ölvecký. Po ďalších neúspešných pokusoch Daňa a Škoulu sa do streleckej listiny zapísal v 35. min Vondrka, ktorý v presilovke po prieniku Ölveckého švihom zaskočil Košečkina - 3:1. Hostia odpovedali už o 30 sekúnd neskôr, Jan Kovář našiel spoza bránky osamoteného obrancu Leeho a ten nedal Kopřivovi šancu.

V tretej časti mohol v 44. min zvýšiť na rozdiel dvoch gólov A. Šťastný, no Košečkin jeho strelu vytesnil. Na opačnej strane zmaril Kopřiva pokus Platonova o vyrovnanie. V hre štyroch proti štyrom neuspeli Ölvecký ani Lee. Veľkú šancu mal v 53. min Moziakin po prihrávke Zaripova, ale puk poslal nad Kopřivovu bránku. Vzápätí mohol pridať svoj druhý presný zásah Vondrka, trafil však len Košečkinovu masku. Vyrovnávajúci gól na 3:3 dosiahol v 56. min Zaripov, keď za brankára Slovana poslal odrazený puk z hokejky Kovářa.

.

V predĺžení rozhodol o triumfe Slovana už v 56. sekunde v prečíslení Michal Vondrka.