17. septembra 2013

KHL: Slovan Bratislava prehral s Torpedom 0:3

V piatom zápase si tak pripísal už štvrtú prehru v riadnom hracom čase.

KHL: Slovan Bratislava - Torpedo Nižnij Novgorod 0:0 v 1. tretineBratislava 17. septembra  - Hokejisti Slovana Bratislava neuspeli vo svojom prvom domácom zápase prebiehajúcej sezóny KHL, keď v utorok pred vypredanou Slovnaft arénou podľahli Torpedu Nižnij Novgorod 0:3 a v piatom zápase si tak pripísali už štvrtú prehru v riadnom hracom čase. Na konte majú iba dva body za výhru na ľade nováčika súťaže Medveščaku Záhreb po predĺžení.

"Belasí" sa najbližšie stretnú vo štvrtok 19. septembra o 19.00 h v Slovnaft Aréne s Viťazom Podolsk. Potom ich čakajú ďalšie dva domáce duely - v sobotu s AK Bars Kazaň a v pondelok s obhajcom trofeje Dinamom Moskva.

Slovan Bratislava - Torpedo Nižnij Novgorod 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)

Góly: 18. Wolski (Brent), 36. Krasnoslobodcev (Sčastlivij), 37. Wolski (Denisov, Grigoriev). Rozhodovali: Soin, Čerenkov - Morozov, Putilin (všetci Rus.), striedania: od 20. min R. Mráz namiesto Bližňáka, vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 10.055 divákov (vypredané).

Torpedo Nižnij Novgorod: Gelašvili – Hietanen, Valentenko, Lukin, Makarov, Grigoriev, Denisov, Belochvostikov – Kuľomin, Galuzin, Potapov - Kulakov, Brent, Wolski - Potapov, Immonen, Salminen - Krasnoslobodcev, Sčastlivij, Žarkov - Jamkin

Slovan Bratislava: Janus - Škoula, Sersen, Kutlák, Mihálik, Štajnoch, Sigalet - Miklík, Bližňák, Vondrka - Kukumberg, J. Mikúš, Bartovič - Netík, Ölvecký, Hudáček - Daňo, Kolena, Bakoš - R. Mráz

Zápas mal od úvodu rýchly spád a puk lietal zo strany na stranu. Prvú šancu mali domáci hokejisti, keď po Bližňákovej prihrávke vyskúšal Vondrka Gelašviliho, no brankár hostí si poradil. Torpedo si zahralo prvú presilovku, na Janusa mierilo niekoľko striel, no žiadna z nich neznamenala pre brankára "belasých" väčšie nebezpečenstvo. V následnej početnej výhode vyslali domáci na súperovu bránku iba jediný pokus. Najväčšia príležitosť Slovana prišla v 14. minúte. Kukumberg potiahol puk po ľavej strane, pred bránkou bol osamotený Juraj Mikúš, no prihrávka prišla neskoro a tak center druhej lajny trafil len Gelašviliho. Úvodný gól tak strelili hostia po nedorozumení Mihálika s Kolenom. Obranca domácich neustrážil za bránkou Brenta, ten posunul puk na úplne voľného Wolského, ktorý sám pred Janusom nezaváhal - 0:1.

Druhá presilovka na začiatku prostredného dejstva išla Slovanistom už oveľa lepšie. Gelašviliho zasypali niekoľkými dobrými strelami a aktivitu pred bránkou zastavili hostia až ďalším faulom. Slovan síce nevyužil polminútovú presilovku o dvoch hráčov ani dohrávanú o jedného, no súperovi poriadne zavaril. Vydarená bola najmä akcia Juraja Mikúša, ktorý sa z otočky dostal k strele, no pálil privysoko. Slovan bol aktívnejší aj v ďalších minútach, z niekoľkých sľubných pozícii ale nedokázal dať gól. Záver tretiny patril znova súperom. Dovtedy nevýrazné Torpedo udrelo hneď dvakrát v priebehu dvoch minút. V 36. minúte sa presadil Krasnoslobodcev, ktorý najprv trafil iba spoluhráča, no dostal sa k odrazenému puku a jeho druhý pokus už mieril presne. Tretí gól pridal opäť Wolski, keď doklepol odrazený puk za neistého Janusa. Od štvrtého gólu v samom závere tretiny ušetril domácich rozhodca, ktorý predčasne odpískal situáciu, keď Janusovi prepadol puk za chrbát a jeden zo súperov ho dopravil do siete.

Slovan mohol korigovať stav v 44. minúte, keď predviedol ďalšiu rýchlu akciu. Vondrka potiahol puk do útočného pásma naservíroval ho Kutlákovi, ale ten zblízka minul. Ešte väčšia prišla v 51. minúte, keď Denisov podrazil Ölveckého, ale faulovaný hráč trestné strieľanie nepremenil. V závere sa duel už iba dohrával.