Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. novembra 2007

Koalícia je v zvláštnej situácii, treba reagovať na zlodejčinyPremiér Robert Fico si myslí, že vládna koalícia sa ocitla v zvláštnej situácii, ktorú treba nejako vyriešiť. "Život prináša niekedy aj zlodejčiny, na tie zlodejčiny treba reagovať a my ...Zdieľať

BRATISLAVA 28. novembra (WEBNOVINY) - Premiér Robert Fico si myslí, že vládna koalícia sa ocitla v zvláštnej situácii, ktorú treba nejako vyriešiť. "Život prináša niekedy aj zlodejčiny, na tie zlodejčiny treba reagovať a my reagujeme principiálne," povedal pred novinármi predseda vlády krátko po stretnutí s poslaneckým klubom Smeru-SD. Poslancov na ňom informoval o tom, čo sa odohralo na dnešnej koaličnej rade. "Celý poslanecký klub, 50 poslancov Smeru - sociálna demokracia má absolútne rovnaký názor na vec, ako som ho prezentoval na Úrade vlády," povedal Fico.

Poslanci si dohodli so svojím straníckym šéfom, ako budú postupovať pri hlasovaní o štátnom rozpočte. "Prebrali sme si ďalšiu taktiku," uviedol Fico. Odmietol povedať, či by bol za to, aby sa hlasovanie o štátnom rozpočte spojilo s hlasovaním o dôvere vláde. "Ústava takúto možnosť pripúšťa," povedal premiér s tým, že toto rozhodnutie treba nechať na štvrtok.

Ministri, ktorí prišli na stretnutie poslancov s premiérom, nechceli konkretizovať, o čom sa rokuje v poslaneckom klube. "Myslím, že pán premiér povedal všetko, čo chcel povedať," povedal minister vnútra Robert Kaliňák. Minister obrany František Kašický a podpredseda vlády pre ľudské práva Dušan Čaplovič odmietli komentovať situáciu.

Podpredsedníčka poslaneckého klubu Smer-SD Renáta Zmajkovičová povedala, že premiér im hovoril o reakcii predsedu ĽS-HZDS Vladimíra Mečiara k zastaveniu prevodov pozemkov na Slovenskom pozemkovom fonde. Mečiar by mal podľa nej rešpektovať rozhodnutie snemu ĽS-HZDS, ktorý schválil zotrvanie v koalícii. "Myslím si, že to rozhodnutie by mal rešpektovať pán Mečiar. Ja si myslím, že by mali zostať v koalícii. Mám takéto informácie, že členovia HZDS chcú zostať v rámci koalície aj z regiónov," uviedla pre agentúru SITA Zmajkovičová.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Saudskoarabské bezpečnostné sily zatkli 208 teroristov
<< predchádzajúci článok
KDH nahradí kohokoľvek v terajšej koalícii