Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

28. novembra 2007

Saudskoarabské bezpečnostné sily zatkli 208 teroristovSaudskoarabské bezpečnostné sily zadržali 208 podozrivých teroristov napojených na al-Kájdu, ktorí údajne plánovali útoky na ropné ciele v krajine. V stredu o tom informoval hovorca ministerstva ...Zdieľať

RIJÁD 28. novembra (WEBNOVINY) - Saudskoarabské bezpečnostné sily zadržali 208 podozrivých teroristov napojených na al-Kájdu, ktorí údajne plánovali útoky na ropné ciele v krajine. V stredu o tom informoval hovorca ministerstva vnútra, generál Mansúr al-Turkí s tým, že údajných teroristov zatkli počas posledných niekoľkých mesiacov v rôznych častiach Saudskej Arábie. Podozriví podľa neho patrili k šiestim teroristickým bunkám, z ktorých jedna chcela zaútočiť na ropné zariadenie vo Východnej provincii. Ďalšia bunka podľa al-Turkího plánovala pašovanie rakiet do Saudskej Arábie. "Do kráľovstva plánovali prepašovať osem rakiet, ktoré chceli použiť na teroristické operácie," povedal.

Ministerstvo najprv informovalo o zadržaní ôsmich podozrivých z jednej teroristickej bunky, "čím sa podarilo zabrániť bezprostrednému útoku na ropné zariadenie". Ministerstvo vo vyhlásení uviedlo, že 22 ďalších podozrivých zadržali za údajnú podporu teroristickej siete al-Kájda. Táto skupina plánovala atentáty proti saudskoarabským náboženským lídrom. Bezpečnostné jednotky zatkli aj 18 ďalších teroristov, ktorých viedol expert na odpaľovanie rakiet. 32 zadržaných podľa ministerstva financovalo operácie al-Kájdy v Saudskej Arábii. 16 osôb zadržali v meste Medina za vydávanie publikácií propagujúcich terorizmus. Zvyšných 112 podozrivých zatkli za spoluúčasť na pašovaní ľudí na teroristický výcvik do Iraku a Afganistanu.

SITA/AFP/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Chávez viní CNN z vyzývania na jeho zavraždenie
<< predchádzajúci článok
Koalícia je v zvláštnej situácii, treba reagovať na zlodejčiny