Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

06. júla 2007

Neďaleko Kábulu odhalili masový hrob zo sovietskej éryMasový hrob s pozostatkami niekoľkých stovák tiel objavili v niekdajšom podzemnom sovietskom väzení severne od hlavného mesta Afganistanu Kábul. Muž, ktorý sa nedávno vrátil do Afganistanu, zaviedol ...Zdieľať

BRATISLAVA 6. júna (WEBNOVINY) - Masový hrob s pozostatkami niekoľkých stovák tiel objavili v niekdajšom podzemnom sovietskom väzení severne od hlavného mesta Afganistanu Kábul. Muž, ktorý sa nedávno vrátil do Afganistanu, zaviedol políciu k vojenskej základni z 80-tych rokov, uviedla v piatok britská televízna stanica BBC odvolávajúca sa na miestu políciu. Muž, ktorého identitu nezverejnili, pracoval ako šofér pre Rusov. Podľa jeho slov väzňov tam zamurovávali zaživa. Viaceré obete mali previazané oči a ruky za chrbtom zviazané špagátom. V čase sovietskej okupácie zahynuli v Afganistane tisíce odporcov prokomunistického režimu a veľké množstvo ľudí je nezvestných.

Ide už o druhý masový hrob z čias sovietskej okupácie Afganistanu v rokoch 1979-1989, ktorý odhalili neďaleko Kábulu. V roku 2006 objavili podobný hrob vojaci NATO. Vo väzení mučili a zabíjali odporcov sovietskej okupácie.

V apríli odhalili masový hrob s pozostatkami 400 tiel na severe Afganistanu. Predpokladá sa, že väčšina obetí boli civilisti, ktorí sa stavali na odpor okupantom.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Robert Fico do Dubrovníka na samit o južnej Európe
<< predchádzajúci článok
Na zasielanie príspevkov do 2. piliera má dozerať MPSVR

Neďaleko Kábulu odhalili masový hrob zo sovietskej éry - diskusné fórum čitateľov

A čo vy na to6.7. 11:46:24