Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

06. júla 2007

Robert Fico do Dubrovníka na samit o južnej EurópePredseda vlády Slovenskej republiky Robert Fico sa v sobotu zúčastní v Dubrovníku na medzinárodnej konferencii Chorvátsky samit 2007: Nový juh Európy (EUROPE´S NEW SOUTH), ktorá bude dnes a ...Zdieľať

BRATISLAVA 6. júla (WEBNOVINY) - Predseda vlády Slovenskej republiky Robert Fico sa v sobotu zúčastní v Dubrovníku na medzinárodnej konferencii Chorvátsky samit 2007: Nový juh Európy (EUROPE´S NEW SOUTH), ktorá bude dnes a zajtra v chorvátskom Dubrovníku. Slovenský premiér vystúpi s prejavom v rámci bloku Globálny význam juhu Európy a zúčastní sa na panelovej diskusii s názvom Stabilita a ekonomický rozvoj. Na konferenciu príde generálny tajomník NATO Jaap de Hoop Scheffer, predstavitelia členských krajín NATO a štátov usilujúcich sa o členstvo v aliancii a zástupcovia mimovládnych organizácií a mienkotvorných inštitútov.

Témou dvojdňovej medzinárodnej konferencie sú najmä perspektívy integrácie regiónu juhovýchodnej Európy (JVE) do NATO, politické aspekty členstva krajín JVE v euroatlantických bezpečnostných štruktúrach, ako aj ekonomický rozvoj a stabilita regiónu z pohľadu členstva v euroatlantickom bezpečnostnom priestore. Cieľom konferencie je taktiež načrtnúť nové výzvy a úlohy v procese rozširovania zóny bezpečnosti a prosperity.

Premiér Fico v sobotu absolvuje aj bilaterálne stretnutie so štátnym tajomníkom a politickým riaditeľom pre európske a eurázijské záležitosti Ministerstva zahraničných vecí USA Danielom Friedom a zúčastní sa na panelovej diskusii Stabilita a ekonomický rozvoj.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
MŽP stále tvrvdí,že ťažba v dolinách nebola protizákonná
<< predchádzajúci článok
Neďaleko Kábulu odhalili masový hrob zo sovietskej éry

Robert Fico do Dubrovníka na samit o južnej Európe - diskusné fórum čitateľov

chorvatsky samit7.7. 4:22:37