Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

01. októbra 2006

Nová hra divadla GUnaGU Telenovela je o novozbohatlíkochDivadlo GUnaGU má od 30. septembra vo svojom repertoári novú divadelnú hru s názvom Telenovela. Režisér Karol Vosátko ju pripravoval takmer dva roky a je záverečnou časťou jeho Občianskej ...Zdieľať

BRATISLAVA 1. októbra (WEBNOVINY) - Divadlo GUnaGU má od 30. septembra vo svojom repertoári novú divadelnú hru s názvom Telenovela. Režisér Karol Vosátko ju pripravoval takmer dva roky a je záverečnou časťou jeho Občianskej trilógie, ktorú tvoria tituly English is easy, Csaba is dead, Modelky a odpremierovaná komédia Telenovela.

Ústrednou postavou Telenovely je "finančný žralok" Norbert, ktorého bravúrne stvárnil herec a moderátor Roman Pomajbo. Tento cholerický manipulátor okolia sa vypracoval z "poisťováka" na úspešného finančníka predajom flanelových košieľ a ventilátorov. Väčšia časť hry sa odohráva na Bahamách, kam Norbert vycestuje so svojou poslušnou družkou Natašou (Oľga Belešová), pre ktorú je život s ním zlatou klietkou. Na dovolenku s nimi idú aj Norbertov verný zamestnanec Kristián so svojou naivnou partnerkou Aničkou. Na javisku sa popri Belešovej a Pomajbovi predstavili aj Miro Vitko, Hera Turban a Majo Prevendarčík.

Televízny žáner telenovely v divadelnej hre s rovnomenným názvom pripomína časté striedanie jednotlivých scén a dramatická hudba podčiarkujúca jednotlivé momenty. V Telenovele Vosátko použil prvky z populárnej kultúry masmédií a šoubiznisu ako napríklad charakteristické kostýmy speváčiek Kylie Minogue, Madonny či Cher. Karol Vosátko už roky pôsobí v televízii a režijne stojí nielen za hudobnými, ale aj humoristickými reláciami ako napríklad úspešné SOS. Pre agentúru SITA sa v krátkom rozhovore po premiére hry vyjadril, že vo svojej tvorbe sleduje trendy a reflektuje v nej spoločenskú situáciu, rovnako ako to svojho času robil v ére alžbetínskeho divadla dramatik William Shakespeare. "Hrdinami" v jeho predstaveniach sú tak napríklad prosté modelky (Modelky), celebrity, mafiáni (English is easy, Csaba is dead) či novozbohatlíci (Telenovela). Jednotlivé, súčasné typy postáv a tým aj forma divadla sú zrozumiteľné každému človeku a nielen vzdelaným intelektuálom.

Divadlo GUnaGu vstúpilo už do 23. sezóny, v ktorej plánuje uviesť ešte ďalšie tri premiéry - Závisláci, Bod G a hru Oľgy Belešovej John a Yoko.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Výskyt hepatitídy C v strednej a východnej Európe alarmujúci
<< predchádzajúci článok
Ján Kubiš si cez víkend s diplomatmi tenis nezahral