Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

01. októbra 2006

Ján Kubiš si cez víkend s diplomatmi tenis nezahralDiplomati a známe osobnosti slovenského spoločenského života cez víkend vymenili zväzujúce obleky a kravaty za voľné tričká, trenky a od antuky oranžové tenisky. Pod záštitou ministra ...Zdieľať

BRATISLAVA 1. októbra (WEBNOVINY) - Diplomati a známe osobnosti slovenského spoločenského života cez víkend vymenili zväzujúce obleky a kravaty za voľné tričká, trenky a od antuky oranžové tenisky. Pod záštitou ministra zahraničných vecí Slovenskej republiky Jána Kubiša sa na petržalských dvorcoch TJ Slávia Právnik v Bratislave konal 13. ročník Diplomatického tenisového turnaja. Svoje schopnosti sem okrem bývalého šéfa diplomatov Eduarda Kukana, prišli predviesť aj herec Andrej Hryc či Ibrahim Maiga. Práve známy šoumen tu o 15:00 odohral netradičnú exhibičnú štvorhru. Spolu s Barbarou Bregato sa postavil proti Kukanovi, ktorý hral po boku štátnej tajomníčky MZV SR Diany Štrofovej. O neviazaný úsmev na tvárach prizerajúcich sa postaral najmä vo chvíli, keď svoju tenisovú partnerku vyzval, aby sa pridala k súperom. Napriek tomu, že posledných desať minút hral proti trojici súperov, podarilo sa mu vyhrať.

Okrem pekných pohárov a pocitu víťazstva dnes vyše sedemdesiat prihlásených účastníkov bojovalo aj o cenu dvadsaťtisíc korún, ktorá už tradične poputuje na dobročinné účely. Tento rok sa o tento finančný obnos rozrastie konto Špeciálnej základnej praktickej školy pre telesne postihnutých a Špeciálnej materskej školy na bratislavskej Dúbravskej ceste 1.

Účastníci turnaja bojovali v štyroch kategóriách - dvojhra ženy, dvojhra muži, štvorhra muži a zmiešaná štvorhra. Novinkou je zrušená kategória do 50 rokov a nad 50 rokov. Organizátor podujatia, Správa služieb diplomatického zboru pod Ministerstvom zahraničných vecí SR vníma akciu ako dobrú možnosť pre diplomatov neformálne sa porozprávať a diskutovať v prostredí na hony vzdialenom od protokolárnej atmosféry diplomatického zboru. "Je to tradícia. Významom tohto podujatia je aj fakt, že diplomati sa stretnú v neformálnom prostredí. Je to jeden zo základných cieľov," uviedol pre agentúru SITA Ján Čulák zo Správy služieb diplomatického zboru.

Napriek tomu, že minister zahraničných vecí Ján Kubiš nepatrí medzi aktívnych športovcov, tenis si rád pozrie. "Nie, že by som sa v ňom vyznal, ale je to celkom príjemné. Také nenáročné na pozeranie," prezradil Kubiš. Jedným dychom pritom dodáva, že takýto turnaj je vždy dobrá príležitosť najmä pre diplomatov lepšie sa spoznať a to práve cestou športu. "Nech aj tí kolegovia, ktorí sú napríklad vo vyššom postavení pocítili aj horkosť porážky od svojho kolegu, ktorý začína," spresnil minister.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nová hra divadla GUnaGU Telenovela je o novozbohatlíkoch
<< predchádzajúci článok
Účasť na akcii Čisté hory najlepšia za posledné roky