Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

22. júna 2022

Organizátori MS v hokeji 2023 zvažujú „povolenú“ výmenu, možno sa bude hrať derby Slovensko – ČeskoSúperom slovenskej hokejovej reprezentácie na budúcoročnom svetovom šampionáte možno budú aj českí hokejisti. Podľa webu sport.cz totiž organizátori MS zvažujú "povolenú" výmenu, ktorej aktérmi by boli ...Zdieľať
finland_hockey_worlds_39270 79a0f87e11c64dc29a05afd245ea5138 676x442 22.6.2022 (Webnoviny.sk) - Súperom slovenskej hokejovej reprezentácie na budúcoročnom svetovom šampionáte možno budú aj českí hokejisti. Podľa webu sport.cz totiž organizátori MS zvažujú "povolenú" výmenu, ktorej aktérmi by boli Česi a Američania.„


Na základe rebríčka Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) by mali byť hráči ČR v skupine s Fínmi, Švédmi, Nemcami, Dánmi, Francúzmi, Rakúšanmi a Maďarmi so sídlom vo fínskom Tampere.

Druhú skupinu v lotyšskej Rige by mali hrať Kanaďania, Američania, Švajčiari, Slováci, Lotyši, Nóri, Kazachovia a Slovinci. Definitívne zloženie základných skupín MS 2023 a presný rozpis zápasov šampionátu sa pravdepodobne dočká zmeny, no oficiálne všetko bude až po schválení Radou IIHF.

"Pred pár dňami na zväz prišla správa z organizačného výboru, ktorá nám dáva na vedomie, že je pripravený presun Česka do skupiny v Rige výmenou za USA. Ako zdôvodnenie takého kroku prichádza vysvetlenie, že by český tím dokázal v Lotyšsku pritiahnuť výraznú časť priaznivcov. V zásade nie sme proti, posvätiť takú výmenu však musí Rada IIHF, ktorá sa zatiaľ nestretla. Možno aj preto zatiaľ nie je zverejnený detailný program budúcoročného šampionátu," povedal podľa sport.cz manažér národného tímu ČR Jan Černý.


Zdroj: Webnoviny.sk - Organizátori MS v hokeji 2023 zvažujú „povolenú“ výmenu, možno sa bude hrať derby Slovensko – Česko © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V NHL sa odovzdávali prestížne ceny, Matthews s dvomi trofejami je najužitočnejším hráčom a Makar obrancom (foto)
<< predchádzajúci článok
Organizátori MS v hokeji 2023 zvažujú „povolenú“ výmenu, možno sa bude hrať derby Slovensko – Česko