Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

06. februára 2023

Ruskú ofenzívu v Luhanskej oblasti možno očakávať kedykoľvek po 15. februári, myslí si HajdajNovú ruskú ofenzívu v Luhanskej oblasti možno očakávať kedykoľvek po 15. februári. Pre televíziu Belsat to povedal šéf tamojšej vojenskej správy Serhij Hajdaj, podľa ...Zdieľať
aptopix_ukraine_belarus_border_33497 8b6d11abc8424e7b832cb7510cfaecd2 676x451 6.2.2023 (Webnoviny.sk) - Novú ruskú ofenzívu v Luhanskej oblasti možno očakávať kedykoľvek po 15. februári. Pre televíziu Belsat to povedal šéf tamojšej vojenskej správy Serhij Hajdaj, podľa ktorého úrady vidia, že okupanti čerpajú na tomto fronte čoraz viac rezerv. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.


V Luhanskej aj Doneckej oblasti podľa Hajdaja tiež zaznamenávajú čoraz viac vybavenia, ktoré Rusi „čiastočne ukrývajú niekde v lese, sčasti zakopávajú a tiež budujú ďalšie opevnenia, odkiaľ sa pokúsia spustiť ofenzívu“. Ruská armáda priváža aj muníciu, ale opatrnejšie ako predtým. To podľa Hajdaja tiež naznačuje, že sa Rusi chystajú na úplnú ofenzívu.

Dvojmesačný výcvik ruských brancov sa už chýli ku koncu a Rusko bude potrebovať približne 10 dní na ich presun na Ukrajinu a nahromadenie rezerv na novú ofenzívu, vyjadril sa tiež gubernátor.Zdroj: Webnoviny.sk - Ruskú ofenzívu v Luhanskej oblasti možno očakávať kedykoľvek po 15. februári, myslí si Hajdaj © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vodič škodovky neprežil čelnú zrážku s kamiónom, tragická nehoda sa stala na ceste I/9 (foto)
<< predchádzajúci článok
Polícia zadržala muža, ktorý sa v uliciach Bratislavy dopustil na ženách viacerých trestných činov (video)