Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

28. februára 2013

Tínedžer vo Fínsku dostal za náhodnú streľbu doživotieNa doživotie odsúdil vo štvrtok súd fínskeho tínedžera, ktorý minulý rok zastrelil zo strechy budovy dvoch jemu neznámych ľudí v meste Hyvinkaeae. Odsúdený musí tiež zaplatiť vyše ...Zdieľať
nabojnica and zbran HELSINKI 28. februára (WEBNOVINY) - Na doživotie odsúdil vo štvrtok súd fínskeho tínedžera, ktorý minulý rok zastrelil zo strechy budovy dvoch jemu neznámych ľudí v meste Hyvinkaeae.


Odsúdený musí tiež zaplatiť vyše 400 000 eur obetiam svojho útoku.

Súd 19-ročného Eera Hiltunena uznal vinným z dvoch vrážd, siedmich pokusov o vraždu ako aj z ohrozenia verejnej bezpečnosti. Vo verdikte súd konštatoval, že mladík konal "premyslene, kruto a brutálne".

Eero Hiltunen začal v máji minulého roku v skorých ranných hodinách strieľať do skupiny mladých ľudí pred barom. O život prišli dvaja študenti vo veku 18 a 19 rokov. Sedem ďalších osôb utrpelo zranenia. Hiltunen povedal, že strieľal náhodne a žiaden motív svojho činu neuviedol. Jeho právnici tvrdili, že je mentálne zaostalý, no súd tieto tvrdenia odmietol a uznal ho schopným absolvovať proces. Zatiaľ nie je isté, či sa odsúdený voči rozsudku odvolá.

Fínsko zažilo v posledných rokoch niekoľko podobných prípadov streľby. V septembri 2008 zastrelil 22-ročný bývalý študent desať ľudí v škole v meste Kauhajoki a nakoniec obrátil zbraň proti sebe. V novembri 2007 zabil 18-ročný stredoškolák sedem svojich spolužiakov a riaditeľku v škole v meste Jokela. Po čine tiež spáchal samovraždu.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Video: Osemročné dievčatko za volantom upaľuje stovkou
<< predchádzajúci článok
Nemecko pošle vojakov do Mali