Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

30. januára 2007

Tržby telekomunikačného operátora v PR vzrástli o 1,5 %Tržby najväčšieho poľského telekomunikačného operátora TPSA za minulý rok prekonali odhady analytikov a vzrástli o 1,5 % na 18,63 mld. poľských zlotých (PLN), oproti 18,34 mld. PLN zaznamenaných ...Zdieľať

VARŠAVA 30. januára (WEBNOVINY) - Tržby najväčšieho poľského telekomunikačného operátora TPSA za minulý rok prekonali odhady analytikov a vzrástli o 1,5 % na 18,63 mld. poľských zlotých (PLN), oproti 18,34 mld. PLN zaznamenaných v roku 2005. Analytici agentúry Reuters odhadovali tržby firmy na úrovni 18,5 mld. PLN. Výnosy z veľkej časti podporila mobilná divízia spoločnosti PTK Centerel, ktorá je prevádzkovateľom siete Orange v Poľsku. TPSA v utorok ďalej uviedla, že v tomto roku naďalej očakáva tlak na tržby v dôsledku zmien regulačných opatrení, vstupu štvrtého mobilného operátora a nových virtuálnych operátorov na poľský trh. Tržby spoločnosti sú najdôležitejším ukazovateľom jej výkonu. Čistý zisk spoločnosti klesol o 5,5 % na 2,094 mld. PLN. Analytici vlani očakávali čistý zisk firmy vo výške 2,3 mld. PLN, oproti 2,22 mld. PLN zaznamenaných v roku 2005.

Poľský regulátor telekomunikačného trhu UKE nariadil TPSA, aby otvorila svoju sieť konkurencii v rámci liberalizácie trhu a umožnila tak novým operátorom poskytovať telefonické služby pre domácnosti. Spoločnosť však termín nesplnila, v dôsledku čoho jej boli uložené pokuty v objeme stoviek miliónov zlotých. Poľský operátor sa proti pokutám odvolal na súd a až doposiaľ sa mu darí úspešne odolávať liberalizácii na trhu. Pevná sieť spoločnosti pokračuje v úpadku v dôsledku prechodu jej klientov k jednotlivým mobilným operátorom a ostatným poskytovateľom. Hlavným akcionárom poľskej firmy je francúzsky telekomunikačný gigant France Télécom so 47,5-percentným podielom.

SITA/Reuters/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Podľa Gašparoviča na armádu by sme mali dať dve percentá HDP
<< predchádzajúci článok
Lipšic podľa ministra Harabina len kryje svoje kauzy