Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. januára 2007

Podľa Gašparoviča na armádu by sme mali dať dve percentá HDPRozpočet ministerstva obrany stále nedosahuje dve percentá hrubého domáceho produktu (HDP), ako žiada Severoatlantická aliancia. Hoci rezort dostal o 600 mil. korún viac ako vlani, 1,6 percenta HDP ...Zdieľať

BRATISLAVA 30. januára (WEBNOVINY) - Rozpočet ministerstva obrany stále nedosahuje dve percentá hrubého domáceho produktu (HDP), ako žiada Severoatlantická aliancia. Hoci rezort dostal o 600 mil. korún viac ako vlani, 1,6 percenta HDP znamená stále o 0,4 percenta menej ako stanovuje NATO. To môže spôsobiť sklz vo výcviku a modernizácii, upozornil dnes na hodnotení výcvikového roku 2006 v Bratislave prezident Ivan Gašparovič. Zdôraznil, že ako členovia aliancie sme povinní naplniť požadované dve percentá HDP. Minister obrany František Kašický uviedol, že výcvik a modernizácia budú prioritami tohto roka a má na ne v rozpočte vyčlenené peniaze.

Ďalšou prioritou bude novela zákona o štátnej službe profesionálnych vojakov. Tá má stabilizovať armádu, napríklad cez príplatok na bývanie, za účasť na cvičení či znovuzavedenie cestovného. K novele sa končí pripomienkové konanie a čoskoro ju má schváliť vláda. Obavy medzi vojakmi vyvoláva pripravovaná zmena zákona o sociálnom zabezpečení policajtov a vojakov. Prezident Gašparovič aj minister Kašický ubezpečili, že budú dbať na zachovanie doterajších sociálnych istôt. Prezident, ako hlavný veliteľ ozbrojených síl, ocenil dokončenie profesionalizácie armády k januáru 2006 a úspešnú účasť našich vojakov v zahraničných misiách.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Opozícia nenavrhne zástupcov do komisie pre Ústavu SR
<< predchádzajúci článok
Tržby telekomunikačného operátora v PR vzrástli o 1,5 %