Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. septembra 2023

Vojna, klimatická kríza aj iné témy. Čaputová rokovala so šéfom OSN a v New Yorku našla kúsok SlovenskaPrezidentka Zuzana Čaputová sa s generálnym tajomníkom Organizácie Spojených národov (OSN)Zdieľať
376744034_861574468659257_8760984022849958791_n 676x451 18.9.2023 (SITA.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová sa s generálnym tajomníkom Organizácie Spojených národov (OSN) Antóniom Guterresom rozprávala o bezpečnostnej situácii v súvislosti s vojnou na Ukrajine, potravinovej bezpečnosti a taktiež o riešení klimatickej krízy.

Kroky pre dosiahnutie klimatickej neutrality


Zároveň sú to hlavné témy tohtoročného Valného zhromaždenia OSN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


V rozhovore generálny tajomník ocenil, že v otázke ruskej vojenskej agresie voči Ukrajine stojí Slovensko na strane medzinárodného práva a Charty OSN. Vyzdvihol tiež kroky, ktoré naša krajina už spravila a naďalej robí pre dosiahnutie klimatickej neutrality do roku 2050," uviedla prezidentka na sociálnej sieti.

Valné zhromaždenie OSN sa začne v utorok 19. septembra v New Yorku, USA.

Stretnutie s krajanmi v New Yorku


Prezidentka sa v nedeľu v Spojených štátoch amerických zároveň stretla s krajanmi žijúcimi v New Yorku.


Taktiež sa zúčastnila na slovenskej omši v kostole sv. Jána Nepomuckého na Manhattane. Na miestnej fare sa stretla so slovenskými študentmi študujúcimi v USA a učiteľkami víkendových škôl slovenčiny v New Yorku a New Jersey.

„Uprostred Manhattanu som dnes našla kúsok Slovenska. Tunajšiu rímskokatolícku farnosť založili prisťahovalci zo Slovenska už koncom 19. storočia a odvtedy je miestom, kde sa pravidelne stretávajú naši krajania žijúci v New Yorku," uviedla prezidentka.


Zdroj: SITA.sk - Vojna, klimatická kríza aj iné témy. Čaputová rokovala so šéfom OSN a v New Yorku našla kúsok Slovenska © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Návrat zamestnancov z home-office do kancelárií pokračuje
<< predchádzajúci článok
Ukrajinci oslobodili kľúčovú obec, protiofenzíva trvá už štvrtý mesiac (video+foto)