Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Reality show    VyVolení

28. apríla 2006

Vyvolení začínajú charitatívny týždeňAj finalisti druhej série reality šou Vyvolení sa dajú na charitu. Dnes sa vyberú do jednej z bratislavských nemocníc a navštívia pacientov na srdcovo-cievnom oddelení.Zdieľať
  Projekt totiž nesie názov Zachráňme srdce.

      Od soboty 29. apríla až do utorka 9. mája môžu aj diváci prispieť na sms čísle 855 do zbierky na unikátny prístroj. Ten podporuje činnosti zlyhávajúceho srdca pacientov po ťažkých infarktoch, či tých, ktorí čakajú na nevyhnutnú transplantáciu srdca. "Veľmi často sa stáva, že pacient čakajúci na vhodného darcu na transplantáciu srdca sa ho jednoducho nedočká. Srdce mu totiž vypovie službu skôr, ako sa takýto darca nájde. Prístroj, ktorý sa na Slovensko snažíme dostať, nielen radikálne zlepšuje kvalitu života týchto pacientov, ale aj výrazne zvyšuje šancu dožiť sa transplantácie," hovorí prezident nadácie Zachráňme srdce! lekár Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb v Bratislave Peter Lukáč s tým, že prístroj stojí približne 1,5 milióna slovenských korún.
      Charitatívna akcia televízie JOJ vyvrcholí 8. mája futbalovým zápasom v Šali. "Svoje športové schopnosti na ňom predvedú moderátori a zabávači televízie, aktuálni vyvolení finalisti, ktorým pomôžu profesionálni futbalisti klubu Artmedia Bratislava, ale aj zástupcovia mesta Šaľa," povedala dnes pre TASR PR manažérka projektu Vyvolení Tatiana Diovčošová a ako dodala, po exhibícii bude nasledovať autogramiáda Vyvolených, ako i hudobné vystúpenie Erika a Luisa.
      O peniaze na prístroj budú v špeciálnych vydaniach relácie Páli vám to! hrať každú nedeľu moderátori Adriana Kmotríková a Braňo Ondruš, zabávač Jožo Pročko, Michal Hudák, či Vlado Voštinár. Okrem nich na dobrý účel svojou hrou prispejú aj bývalí súťažiaci prvej a druhej série VyVolených Veronika, Inéz, Tony, Frenci, Lucia, Hegi a Šima.

(TASR)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bojnický zámok ovládli sily zla, začal sa 13. festival duchov a strašidiel
<< predchádzajúci článok
Sudca vložil do verdiktu v prípade Da Vinciho kódu vlastnú šifru

Vyvolení začínajú charitatívny týždeň - diskusné fórum čitateľov

Neuškodí to?28.4. 1:01:09