Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

30. apríla 2006

"Sedíte pohodlne?" - tipy pre počínanie si na toaleteBritská Národná zdravotná služba vydala príručku, v ktorej vysvetľuje, ako na záchode správne vykonávať veľkú potrebu.Zdieľať
       V štvorstranovej knižočke, ktorej názov sa dá voľne preložiť ako Dynamika dobrej stolice, čitateľ napríklad nájde odporúčania na najlepšiu dýchaciu techniku alebo najlepšiu polohu pri sedení na záchode. Dnes o tom pod názvom článku Sedíte pohodlne? informoval britský denník The Times.

      Príručka okrem iného odporúča na toalete sedieť vzpriamene, ale uvoľnene a s otvorenými ústami. Doslovne sa v nej píše: "Keď už ste na toalete, uistite sa, že vaše chodidlá vám poskytujú dobrú oporu. Prípadne by vám možno pomohol malý šamlík."  
      Príručku vydala filiálka Národnej zdravotnej služby v Škótsku. Možno ju dostať v nemocniciach alebo v lekárskych ambulanciách.
      Hovorkyňa zdravotníckej inštitúcie odmieta kritické ohlasy o tom, že ide o zbytočne vyhodené peniaze. Výrobné náklady boli údajne minimálne a okrem toho tretina obyvateľstva trpí tráviacimi problémami.

(TASR)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
SuperTour: Druhý bratislavský koncert sa vydaril viac
<< predchádzajúci článok
Vo Vyvolených skončila Lia, verí však v svadbu s Danom