Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

07. decembra 2007

V Ružomberku si pred Slížmi zahrá predskokan roka - Kotúče DM!RnB Hodokvas tour vyvrcholí pod Tatrami:Zdieľať
Skupinu Horkýže Slíže čaká od stredy posledná štvorica koncertov v rámci úspešného celoslovenského RnB Hodokvas tour: Žilina (5.12.), Martin (6.12.), Poprad (7.12.) a Ružomberok (8.12.). Na prvých dvoch koncertoch bude špeciálnym hosťom skupina Polemic a o veľké finále sa v Ružomberku postará víťaz súťaže Predskokan roka – mladá bratislavská kapela Kotúče DM!
V súťaži, ktorú organizovali internetový portál Zoznam.sk a festival Hodokvas sa suverénnym víťazom stala práve táto trojica Bratislavčanov. S náskokom vyše 100 hlasov predbehli aj bývalého finalistu SuperStar Roba Miklu, či známu oldies-kapelu Funny Fellows. Odmenou za víťazstvo bude pre Kotúče DM fakt, že si 8. decembra zahrajú v úlohe predskokana Horkýže Slíže na poslednom koncerte RnB Hodokas tour v Ružomberku.
Skupina Kotúče DM vznikla 17. novembra 2005. Kapelu tvoria traja členovia: basgitarista Gazda, gitarista Grajciar a bubeník Grošák. Nie náhodou sa členovia kapely nazvali podľa troch produktov istého pivovaru. Skupina hrá štýl vlastnými slovami opísaný ako "progressive punk, čiže nie punk o troch akordoch stále dookola, ale punk ovplyvnený kapelami ako Collegium Musicum a Fermata.” Na začiatku hrali coververzie skupín Visací Zámek (Kapela, Perspektíva) alebo Extip (Ideal, Nič nenechám náhode, Kengura). Postupne vznikali aj nové vlastné piesne, dnes ich má kapela 15 a na budúci rok chystajú vydať svoju prvú dlhohrajúcu platňu. Prvý úspech zaznamenala kapela v roku 2006, keď zložila hudbu pre krátky muzikál, ktorý uviedli v auguste 2006 v Banskej Bystrici počas festivalu Intim Blok. Muzikál sa volal "Návrat strateného syna". V roku 2007 začala kapela aktívnejšie koncertovať, doteraz odohrala spolu s kapelami Lord Alex, Vandali a Pandana desať koncertov.
Do súťaže Predskokan roka sa na portáli Zoznam.sk zapojilo spolu 13 kapiel a spevákov, svoje hlasy poslalo vyše 700 hlasujúcich. Horkýže Slíže, Hodokvas a portál Zoznam.sk však rozbehli aj novú súťaž pre všetkých milovníkov Horkýže Slíže a návštevníkov RnB Hodokvas tour. Stačí poslať šialenú fotku na horkyzeslize@zoznam.sk a zabojovať o SMS hlasy v súťaži Tvár klipu. Víťaz sa stane tvárou nového klipu kapely Horkýže Slíže!
 
Oficiálny web RnB Hodokvas Tour: www.zoznam.sk/horkyzeslize
 
Predpredaj vstupeniek: www.ticketportal.sk
 
Info: www.horkyzeslize.sk, www.hodokvas.sk, www.myspace.com/horkyzeslizetour
 
Finále RnB Hodokvas Tour:
5.december            Žilina, Dom Odborov

6.december            Martin, Športová hala Podháj
7.december            Poprad, Športová hala Juh
8.december            Ružomberok, Športová hala Koniareň

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Horkýže Slíže a Polemic si navzájom krížia turné! (23. 11. 2007)
 RnB Hodokvas tour si doteraz užilo vyše 5-tisíc ľudí! (13. 11. 2007)nasledujúci článok >>
Štvrtina Slovákov alkohol vôbec nepije
<< predchádzajúci článok
Maorovia ocenili Eltona Johna