Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Tlačové správy

Aj panelák môže byť SmartDigitalizácia je jedným z najvýraznejších trendov súčasnosti a preniká stále viac aj do našich domovov. Koncept Smart Home - chytrá domácnosť - už nie je pojmom zo sveta sci-fi, ale realitou dostupnou pre ...Zdieľať
online portal ista24_komfortny domov 676x451 20.9.2021 (Webnoviny.sk) - Digitalizácia je jedným z najvýraznejších trendov súčasnosti a preniká stále viac aj do našich domovov. Koncept Smart Home - chytrá domácnosť - už nie je pojmom zo sveta sci-fi, ale realitou dostupnou pre každého. Nezáleží, či žijete v rodinnom dome alebo v paneláku.


Inteligentný a moderný domov nie je len o domácich spotrebičoch, ktoré dokážete ovládať cez mobilnú aplikáciu, o robotických vysávačoch, ktoré poupratujú za vás, hoci aj to je skvelé. Do popredia sa dostávajú technológie, ktoré dokážu efektívnejšie regulovať  a kontrolovať spotrebu energií, čo šetrí nielen vašu peňaženku, ale aj životné prostredie. Určite ste už počuli o hlaviciach na radiátory, ktoré dokážete stlmiť, keď nie ste doma, o vypínačoch, s ktorými svetlá zhasnú v správnu chvíľu, alebo o inteligentných meračoch energií, ktoré strážia vašu spotrebu.
 

SMART odpočet  - kontrola spotreby energií na diaľku


Poznáte to... keď ste v minulosti čelili odpočtu energií, znamenalo to prispôsobiť sa danému termínu, vpustiť cudziu osobu do bytu a často sa potom čudovať, koľko ste za rok spotrebovali tepla a vody. Pokiaľ ste termín odpočtu nestihli, nemilo vás prekvapili sankcie v ročnom vyúčtovaní. Tomu ale už odzvonilo. Stále viac majiteľov bytov prechádza na oveľa múdrejšie a pohodlnejšie riešenie – automatizovaný diaľkový odpočet energií. Merače v byte sa odčítajú prostredníctvom siete mobilného operátora a vašu dennú spotrebu energií môžete sledovať online vo vašom mobile, počítači či tablete. Vďaka častejším informáciám o spotrebe dokážete jednoduchšie regulovať svoje spotrebiteľské správanie a aplikácia vás naviac upozorní aj na neštandardné spotreby, úniky vody či poruchy na meračoch.

Vybavte váš bytový dom inteligentnými meračmi energií a vody. Digitalizáciou získate oveľa viac ako len diaľkový odpočet bez vstupu do bytu.
 

Vaše výhody so SMART odpočtom:

 

  • vďaka online prístupu k denným informáciám o vašej spotrebe budete mať energie pod kontrolou;

  • ušetríte na nákladoch a zároveň chránite klímu našej planéty;

  • už sa nemusíte prispôsobovať termínom odpočtovej služby, prípadne čeliť sankciám za neodčítaný byt;

  • rozpočítanie energií je digitalizované a náklady sa rozdelia na základe skutočnej spotreby;

  • včas odhalíte neprimeranú spotrebu či poruchu na meračoch;

  • odpočet je lacnejší, lebo nevyžaduje výjazd technika;

  • máte celoročný dohľad nad prístrojmi vo vašom byte.


  •  


Prečítajte si viac o SMART odpočte na www.ista.com/sk/smartodpocet/.

Informačný servis


Zdroj: Webnoviny.sk - Aj panelák môže byť Smart © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vojakov chorých na koronavírus pribúda, minister Naď je nespokojný so zaočkovanosťou v armáde a pre mudrlantov má odkaz
<< predchádzajúci článok
Putinovo Jednotné Rusko sa vyhlásilo za víťaza volieb, komunisti majú 21 percent

Aj panelák môže byť Smart - diskusné fórum čitateľov