Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

30. mája 2020

Ak bude prezident Trump trvať na summite G7 napriek pandémii, kancelárka Merkelová nepríde


Tagy: summit G7

Nemecká kancelárka Angela Merkelová sa nezúčastní na stretnutí lídrov najsilnejších ekonomík v Spojených štátoch, ak sa dovtedy nezmení situácia v súvislosti so šírením koronavírusu. V sobotu o tom ...Zdieľať
germany_nato_30546 b5deaa59a971409d937ba2aec19c1eea 676x451 30.5.2020  - Nemecká kancelárka Angela Merkelová sa nezúčastní na stretnutí lídrov najsilnejších ekonomík v Spojených štátoch, ak sa dovtedy nezmení situácia v súvislosti so šírením koronavírusu. V sobotu o tom informovala jej kancelária.


Po tom, ako zrušili summit G7, pôvodne naplánovaný na 10. - 12. júna v Camp Davide, sa totiž prezident Donald Trump pred týždňom vyjadril, že znovu zvažuje zorganizovanie osobného stretnutia lídrov, pretože by bolo "skvelým signálom pre všetkých", že sa veci počas pandémie vracajú do normálu.

Ihneď po tomto oznámení sa Merkelová vyjadrila, že sa ešte nerozhodla, či sa zúčastní osobne alebo prostredníctvom videokonferencie, no v sobotu už jej kancelária agentúre dpa povedala, že je jej postoj jasný.

"V súvislosti s pandemickou situáciou je dnes jasné, že sa nemôže zaviazať k osobnej účasti," uviedla kancelária vo vyhlásení.


Zdroj: Webnoviny.sk - Ak bude prezident Trump trvať na summite G7 napriek pandémii, kancelárka Merkelová nepríde © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: summit G7
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Do Číny sa vracajú stovky nemeckých manažérov, pracovníkov a ich rodinných príslušníkov
<< predchádzajúci článok
Po smrti Georgea Floyda prepukli v USA násilnosti, v pohotovosti je národná garda aj armáda

Ak bude prezident Trump trvať na summite G7 napriek pandémii, kancelárka Merkelová nepríde - diskusné fórum čitateľov