Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

30. mája 2020

Do Číny sa vracajú stovky nemeckých manažérov, pracovníkov a ich rodinných príslušníkovNemeckí manažéri, robotníci a ich rodinní príslušníci sa vracajú do Číny s cieľom obnoviť činnosť nadnárodných spoločností. Na palube dvoch lietadiel, ktorých lety z Frankfurtu zorganizovali Nemecká ...Zdieľať
virus_outbreak_germany_china_17262 d97e02d3e4f94681be9624d72fa5a205 676x460 30.5.2020  - Nemeckí manažéri, robotníci a ich rodinní príslušníci sa vracajú do Číny s cieľom obnoviť činnosť nadnárodných spoločností. Na palube dvoch lietadiel, ktorých lety z Frankfurtu zorganizovali Nemecká obchodná komora v Číne, nemecké diplomatické misie a letecká spoločnosť Lufthansa, by sa malo do krajiny vrátiť asi 400 ľudí.


Lietadlá smerujúce do Tchien-ťin a Šanghaja sú prvými repatriačnými letmi pre cudzích štátnych príslušníkov z Európy do Číny, ktorá v súvislosti s pandémiou koronavírusu cudzincom zakázala vstup na svoje územie.

"Toto je dôležitý krok k opätovnému prepojeniu čínskej a nemeckej ekonomiky," skonštatoval Jens Hildebrandt z Nemeckej obchodnej komory v severnej Číne. Pomôcť ekonomike vrátiť sa do normálu je podľa neho v spoločnom záujme.

V Číne pôsobí viac ako 5 200 nemeckých spoločností, ktoré zamestnávajú vyše milión ľudí.

Prvý let s 200 pasažiermi by mal doraziť v sobotu okolo poludnia do Tchien-ťin a prílet druhého lietadla do Šanghaja je naplánovaný na štvrtok 4. júna.


Zdroj: Webnoviny.sk - Do Číny sa vracajú stovky nemeckých manažérov, pracovníkov a ich rodinných príslušníkov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prezidentka Čaputová doteraz udelila milosť piatim ľuďom, dostala vyše tisíctristo žiadostí
<< predchádzajúci článok
Ak bude prezident Trump trvať na summite G7 napriek pandémii, kancelárka Merkelová nepríde

Do Číny sa vracajú stovky nemeckých manažérov, pracovníkov a ich rodinných príslušníkov - diskusné fórum čitateľov