Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. júna 2011

Ak by bola možnosť predčasných volieb, Smer ju podporíNajsilnejšia opozičná strana Smer-SD by v plnom rozsahu podporila možnosť predčasných parlamentných volieb, ak by sa vyskytla. Potvrdil to dnes jej šéf Robert ...Zdieľať
bez nazvu Robert Fico.Foto: SITA/Nina Bednáriková BRATISLAVA 12. júna (WEBNOVINY) - Najsilnejšia opozičná strana Smer-SD by v plnom rozsahu podporila možnosť predčasných parlamentných volieb, ak by sa vyskytla. Potvrdil to dnes jej šéf Robert Fico v relácii Slovenskej televízie (STV) O 5 minút 12. "Iná cesta ani nie je. Ja si nemyslím, že nejaká rekonštrukcia vlády, ktorá by pozostával z iných strán ako tie, ktoré dnes tvoria vládu, by bola nápomocná," povedal Fico v STV a dodal, že všetko musia rozhodnúť parlamentné voľby. "Či už budú predčasné, alebo riadne, to sa teraz nedá popísať," dodal. Fico vyhlásil, že oni budú veľmi jasná alternatíva. "Budeme veľmi tvrdá opozícia. Keď bude možnosť na predčasné voľby, podporíme ju, keď nie, veľmi dobre sa pripravíme aj na riadne parlamentné voľby v roku 2014," deklaroval Fico.

Poslanec Pavol Abrhan z KDH Ficovi v relácii pripomenul, že je rok po voľbách, v ktorých voliči rozhodli o tom, že chcú inú vládu ako bola pred tým. Podľa neho má súčasná vláda ambíciu, aby vydržala štyri roky. "Preto sme nastúpili do tejto vládnej koalície, chceme komunikovať s našimi koaličnými partnermi, aby sme naplnili Programové vyhlásenie vlády a aby sme naplnili prirodzene aj čo najväčšiu časť svojho volebného programu," povedal Abrhan.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
LÍBYA: Kaddáfího sily ostreľujú mesto Zintán
<< predchádzajúci článok
V lete KSK chystá opravy desiatich úsekov ciest na Spiši

Ak by bola možnosť predčasných volieb, Smer ju podporí - diskusné fórum čitateľov