Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. júna 2011

LÍBYA: Kaddáfího sily ostreľujú mesto ZintánOzbrojené sily slúžiace líbyjskému vodcovi Muammarovi Kaddáfímu v nedeľu zaútočili na okrajové časti mesta Zintán, ktoré sa nachádza v oblasti kontrolovanej povstalcami. Informoval o tom ...Zdieľať
bez nazvu Foto: SITA/AP ZINTÁN 12. júna (WEBNOVINY) - Ozbrojené sily slúžiace líbyjskému vodcovi Muammarovi Kaddáfímu v nedeľu zaútočili na okrajové časti mesta Zintán, ktoré sa nachádza v oblasti kontrolovanej povstalcami. Informoval o tom miestny spravodajca tlačovej agentúry AFP, podľa ktorého vládni vojaci z niekoľkokilometrovej vzdialenosti odpaľovali rakety typov Grad a Kaťuša. Z mesta ležiaceho približne 160 kilometrov juhozápadne od Tripolisu zatiaľ nehlásili žiadne zranenia, rakety však po sebe zanechali materiálne škody.

Oblasť medzi Zintánom a blízkym mestom Jifrin bola v posledných dňoch dejiskom intenzívnych bojov. Povstalecká Národná prechodná rada so sídlom v Bengází medzitým oznámila, že Kaddáfího protivníkom sa podarilo "oslobodiť viacero ulíc" púštneho mesta Sabhá, ktoré sa nachádza 800 kilometrov južne od Tripolisu. To je známe ako jedno z centier prívržencov Kaddáfího režimu, ktorému sa ľudové povstanie doteraz vyhýbalo. Súčasťou približne stotisícového mesta je taktiež dôležitá vojenská základňa.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
GAŠPAROVIČ: Koalícia sa prvý rok hľadala
<< predchádzajúci článok
Ak by bola možnosť predčasných volieb, Smer ju podporí

LÍBYA: Kaddáfího sily ostreľujú mesto Zintán - diskusné fórum čitateľov