Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Radíme

03. februára 2019

Aké má aromaterapia priaznivé účinky?Vône v nás dokážu vyvolať rôzne emócie a spomienky. Nesú v sebe posolstvo a ovplyvňujú nás veľmi jemným a príjemným spôsobom. Spoznajte aj vy účinky aromaterapie na naše telo i dušu.Zdieľať
Aromaterapia

Každý z nás je iný, a preto je pri tomto druhu terapie dobré vedieť vybrať pre danú osobu takú „liečbu“, ktorá vyváži jej nedostatky a rozvinie jej vlohy.

Čo je to aromaterapia

Aromaterapia predstavuje jeden zo spôsobov využitia prírodných síl za účelom liečenia. Berie do úvahy stav mysle i tela. Esenciálne oleje sú „životné látky“, ktoré vznikajú spolupôsobením rastlín a slnečného svetla. Pri výbere éterických olejov nesmieme podceňovať osobné vnímanie jednotlivých vôní.

Esenciálne oleje pôsobia vo všetkých rovinách. Môžu okamžite zmierniť fyzické symptómy a súčasne budú pôsobiť aj na emočnú a mentálnu rovinu. Sú to prírodné organické látky, ktoré majú životnú silu.

Aromaterapia a jej výnimočnosť:

Aromatické oleje sa používajú na liečenie, pre krásu v kozmetike, alebo na ukľudnenie mysle. Vynikajúco sa hodia i na navodenie príjemných pocitov, optimizmu, či na povzbudenie duchovného vedomia.

Čo sú to éterické oleje:

Ide o koncentrované vonné esencie rastlín, ktoré sa získali z rastlín spracovaním. Sú rozpustné v olejoch, mlieku a alkohole. Všetky pôsobia antisepticky a dezinfekčne. Pretože sú to silne koncentrované látky, nemali by prísť do styku s pokožkou. Môžu totiž vyvolať alergickú reakciu. Vnútorné používanie patrí výlučne do rúk aromaterapeuta.

Éterické oleje a ich vlastnosti:

Borovica: Napomáha koncentrácii, obnovuje sebadôveru a zbavuje pesimizmu. Pomáha pri chrípke, zápale pľúc, astme, prechladnutí, lieči reumatické bolesti a nečistú mastnú pleť.

Jazmín: Umocňuje radosť, posilňuje vášeň, istotu a radosť, obnovuje tvorivé schopnosti, zlepšuje intuíciu, povznáša myseľ a optimizmus

Levanduľa: Potlačuje pocit hystérie, plachosť, rozpačitosť, precitlivenosť, utišuje bolesti hlavy, migrény, nespavosť, výrazne znižuje vysoký krvný tlak, má široké hojivé pôsobenie, pôsobí ako repelent.

Ruža: Dodáva pocit pohody, prináša pokoj, pôsobí ako afrodiziakum. Je účinná pri nespavosti, bolestiach hlavy, znižuje horúčku, pri nevoľnosti, podporuje menštruáciu, krvný obeh, čistí krv, uľahčuje pôrod.

Šalvia: Na duševnú únavu a nervovú slabosť, upokojuje myseľ a pomáha pri náladovosti. Účinne lieči nadmerné potenie, podporuje trávenie, tlmí menštruačné bolesti a silne dezinfikuje.

Škorica: Nervový stimulant, pomáha pri napätí, nervozite, je to afrodiziakum, ktoré navodzuje pocit tepla. Silne prekrvuje, pôsobí pri celulitíde, protizápalovo, dezinfikuje a čistí.

Tea tree: Posilňuje energiu, podporuje prietok krvi v mozgu, pri duševnej únave, nervovej slabosti, povznáša morálku, odvahu, pozitívne myslenie, zvyšuje pocit istoty. Je to najsilnejšie antiseptikum, pri všetkých vírových a infekčných ochoreniach, silne posilňuje imunitný systém.

Tymian: Pomáha pri nízkej sebadôvere, apatii, strachu, dodáva odvahu, povzbudzuje ducha i myseľ, pri uzavretosti, nabáda k aktivite. Má silné antibakteriálne a antimykotické účinky, je účinný pri chrípkach so zimnicou a bolestiach kĺbov, pri zápale priedušiek a pľúc

Ylang – Ylang: Upokojuje myseľ, harmonizuje, povznáša, odstraňuje bloky v sexuálnej oblasti, robí prístupným, je to účinné afrodiziakum. Priaznivo pôsobí pri impotencii a frigidite, vysokom krvnom tlaku, búšení srdca, nespavosti, potlačuje epilepsiu, pri cukrovke, zabraňuje strate vlasov


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Lacné letenky v kocke – ako nájsť akciové ponuky za pár eur? (23. 1. 2019)
 ÚVZ SR: V prekúrených miestnostiach sa ľahšie šíria virózy (23. 1. 2019)
 Pri chudnutí treba vynechať sacharidy, hovorí výživová poradkyňa (23. 1. 2019)
 Radíme: Aj tehotné ženy ba mali používať bezpečnostné pásy (17. 1. 2019)
 Zima dá imunitnému systému zabrať, posilnia ho vitamíny aj spánok (16. 1. 2019)
 Radíme: Pri zimných športoch treba zvýšiť opatrnosť (3. 1. 2019)
 Pravidlá platia aj na svahu: Za zrážku môže lyžiar, ktorý ide zvrchu (26. 12. 2018)
 Je mýtus, že tvrdý alkohol pomáha stráviť mastné jedlo (23. 12. 2018)
 Pri zimných športoch treba dbať na stav svahu aj svoje schopnosti (19. 12. 2018)
 Zuzana Stanová: Kúpu zvieraťa pod stromček dôkladne zvážte (17. 12. 2018)nasledujúci článok >>
Video: Novinka od značky Nike ti vyrazí dych. Tenisky sa zašnurujú bez tvojej pomoci
<< predchádzajúci článok
UNIKÁTNE FOTOGRAFIE:Všetci československí a slovenskí PREZIDENTI

Aké má aromaterapia priaznivé účinky? - diskusné fórum čitateľov