Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

29. mája 2020

Aktivisti v Moskve protestovali proti zatknutiu novinára, polícia zadržala aj ichMoskovská polícia zadržala 16 ľudí, ktorí v piatok protestovali proti zatknutiu prominentného ruského novinára. Medzi zadržanými sú aj člen mestskej rady a jeho asistent. Protestovať prišli ...Zdieľať
virus_outbreak_russia_protest_33098 a9c9c13f0fc049a6bf72cdb34d1f1690 676x451 29.5.2020 (Webnoviny.sk) - Moskovská polícia zadržala 16 ľudí, ktorí v piatok protestovali proti zatknutiu prominentného ruského novinára. Medzi zadržanými sú aj člen mestskej rady a jeho asistent.


Protestovať prišli priamo pred riaditeľstvo moskovskej polície. Novinára Iľju Azara deň predtým odsúdili na 15 dní väzenia takisto za protest.

Novinár protestoval proti zatknutiu aktivistu


Moskva v čase pandémie koronavírusu zakázala zhromažďovanie sa na verejnosti.

Azar v utorok prišiel na policajné riaditeľstvo a protestoval tam proti zatknutiu aktivistu, ktorý sledoval korupciu v radoch polície. Jeho zatknutie vyvolalo pobúrenie medzi novinármi a opozičnými aktivistami. Vo štvrtok zadržali 13 osôb.

Aktivisti budú novinára naďalej podporovať


Kroky polície odsúdili Amnesty International či Organizácia pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe a vyzvali úrady, aby všetkých zadržaných prepustili.

Aktivisti vyhlásili, že budú aj naďalej podporovať Azara, a to napriek varovaniu polície o zákaze zhromažďovania sa na verejnosti.


Zdroj: Webnoviny.sk - Aktivisti v Moskve protestovali proti zatknutiu novinára, polícia zadržala aj ich © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Spojené štáty uvalili na Irán sankcie, krajina však bude vo vývoji jadrového programu ďalej pokračovať
<< predchádzajúci článok
Do kanadských vôd majú zakázaný vstup veľké výletné lode, dôvodom je pandémia koronavírusu

Aktivisti v Moskve protestovali proti zatknutiu novinára, polícia zadržala aj ich - diskusné fórum čitateľov