Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

21. januára 2023

Americký gitarový mág Steve Vai príde na SlovenskoSteve Vai je uznávaný gitarista na celom svete, je držiteľom ceny Grammy.Zdieľať
Americký gitarový mág Steve Vai príde na Slovensko

Americký gitarista Steve Vai oznámil návrat do Európy a mieri aj na Slovensko. V piatok 14. apríla vystúpi v bratislavskej Refinery Gallery v rámci Inviolate World Tour. 


Gitarový mág Steve Vai pokračuje po jesennom turné v Severnej Amerike aj v Európe. "Naše turné v Amerike bolo vynikajúce. Ja a kapela sme pripravení ako vždy. Som nadšený, že môžem konečne priniesť gitaru Hydra do Európy, pretože som to nestihol urobiť na poslednom turné. Odozva od Inviolate bola mimoriadne pozitívna a tak sa veľmi tešíme na toto turné," vysvetľuje hudobník.

V januári 2022 vydal Steve nový štúdiový album s názvom Inviolate. Podporiť jeho vydanie sa rozhodol zorganizovaním turné. Tento rok plány zavedú gitaristu, skladateľa, speváka a producenta so svojou kapelou na väčšinu kontinentov po celom svete.Z tohto albumu si veľký úspech vyslúžil oficiálny videoklip k skladbe Teeth Of The Hydra, ktorú si už pozrelo viac ako 5,3 milióna ľudí.

"Bol to nápad hrať na gitare s viacerými krkmi, kde v podstate všetko, čo v skladbe počujete - s výnimkou bicích a niektorých klávesov - je táto gitara. Chcel som vytvoriť skladbu, ktorá využíva všetky krky, všetky struny a všetky efekty," opisuje Steve.

Ten 27. januára vydáva album Vai/Gash, ktorý má v archíve viac ako tri desaťročia. Bol napísaný a zaznamenaný v časových horizontoch v roku 1991, kedy mal túžbu mať konkrétny druh hudby, ktorú by mohol počúvať, keď jazdil na motocykli Harley Davidson. Tieto nahrávky ležali na poličke viac ako 30 rokov a vychádzajú tento rok.

Steve Vai je uznávaný gitarista na celom svete, je držiteľom ceny Grammy. Bol súčasťou mnohých projektov či kapiel, medzi nimi aj skupiny Whitesnakes. Po odchode z nej sa vydal opäť na sólovú dráhu.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ján Svěrák a Tomáš Klus sa spojili v muzikáli Branický zázrak
<< predchádzajúci článok
Materská spoločnosť Googlu ruší niekoľko tisíc miest, za prepúšťanie berie plnú zodpovednosť výkonný riaditeľ Pichai