Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

20. januára 2023

Materská spoločnosť Googlu ruší niekoľko tisíc miest, za prepúšťanie berie plnú zodpovednosť výkonný riaditeľ PichaiSpoločnosť Alphabet, ktorá je materskou firmou Googlu, zruší 12-tisíc pracovných miest. Informuje o tom spravodajský portál BBC. Výkonný riaditeľZdieľať
google 676x451 20.1.2023  - Spoločnosť Alphabet, ktorá je materskou firmou Googlu, zruší 12-tisíc pracovných miest. Informuje o tom spravodajský portál BBC.


Výkonný riaditeľ Google a Alphabet Sundar Pichai sa v internom e-maile vyjadril, že za prepúšťanie berie „plnú zodpovednosť“. Škrty by sa mali dotknúť šiestich percent globálnej pracovnej sily Alphabet, vrátane náborových tímov a technikov.

Alphabet rušenie pracovných miest oznámila len niekoľko dní po tom, ako Microsoft oznámil, že zruší 10-tisíc pozícií a pár týždňov po správe o rušení 18-tisíc miest v Amazone.

„Počas posledných dvoch rokov sme zažili obdobia dramatického rastu. Aby sme sa s týmto rastom vyrovnali a podporili ho, najímali sme pre inú ekonomickú situáciu v akej sa nachádzame dnes,“ vysvetlil Pichai podľa agentúry AP.


Zdroj: Webnoviny.sk - Materská spoločnosť Googlu ruší niekoľko tisíc miest, za prepúšťanie berie plnú zodpovednosť výkonný riaditeľ Pichai © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Americký gitarový mág Steve Vai príde na Slovensko
<< predchádzajúci článok
H. Lasicová: Otec bol prvý dramaturg na scenári Slúžky