Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

12. októbra 2007

AquaCity je najlepším ekologickým strediskom na svetePopradské AquaCity je najlepším ekologickým strediskom na svete za rok 2007. Toto ocenenie si prevzal osobne majiteľ AquaCity Jan Telenský tento týždeň na slávnostnom udeľovaní World Travel Awards, ...Zdieľať

POPRAD 12. októbra (WEBNOVINY) - Popradské AquaCity je najlepším ekologickým strediskom na svete za rok 2007. Toto ocenenie si prevzal osobne majiteľ AquaCity Jan Telenský tento týždeň na slávnostnom udeľovaní World Travel Awards, ktoré sa každoročne udeľuje v Newcastle najvýznamnejším svetovým a lokálnym organizáciám v oblasti cestovného ruchu, od hotelov, leteckých spoločností, cez požičovne automobilov, až po hotelové rezervačné služby. AquaCity Poprad je historicky prvý slovenský dovolenkový rezort, ktorý bojoval o prestížne "cestovateľské oscary".

AquaCity Poprad bolo nominované v troch kategóriách: Najlepšie miesto rodinnej dovolenky, Najlepšie kúpeľné centrum a Najlepšie ekologické stredisko. O svetovom prvenstve rozhodovalo viac ako 200 000 odborníkov zo 190 krajín celého sveta. "Je to úžasná správa pre celé Slovensko. Táto cena totiž dostane AquaCity do celého sveta a krajiny silné v cestovnom ruchu môžu iba ticho závidieť," povedal po zisku svetového prvenstva Telenský.

Podľa Telenského, Slovensko sa stáva celosvetovo známym štátom v oblasti environmentalistiky aj vďaka úspešnému pôsobeniu AquaCity Poprad na medzinárodnej scéne a jeho ekologickému prístupu k ochrane životného prostredia. Získané ocenenie predstavuje podľa Telenského najlepšie odporúčanie, ktoré môže získať turistický produkt. AquaCity Poprad sa snaží neznečisťovať životné prostredie, neprispievať k tvorbe "skleníkového efektu" a globálneho otepľovania, pozitívne prispievať k trvalej udržateľnosti miestneho hospodárstva a životného prostredia. Celý komplex AquaCity využíva 15 000 ročnú geotermálnu vodu bohatú na esenciálne minerály, vyvierajúcej z hĺbky 1 300 metrov. Voda v AquaCity obsahuje viac ako 20 minerálov.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Juščenko chce pomáhať ukrajinskej národnostnej menšine v SR
<< predchádzajúci článok
Ďurkovský na konferenciu primátorov do Jeruzalema

AquaCity je najlepším ekologickým strediskom na svete - diskusné fórum čitateľov