Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - SprávyPridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Ekonomika

13. októbra 2007

Druhý pilier treba dočasne otvoriť a zvýšiť garanciePredsedníctvo strany Smer-SD požiadalo poslancov Národnej rady SR za túto stranu, aby presadili novelizáciu zákona o zdravotných poisťovniach v podobe, ktorú do parlamentu predložila vláda. ...Zdieľať

BANSKÁ BYSTRICA 13. októbra (WEBNOVINY) - Predsedníctvo strany Smer-SD požiadalo poslancov Národnej rady SR za túto stranu, aby presadili novelizáciu zákona o zdravotných poisťovniach v podobe, ktorú do parlamentu predložila vláda. Zároveň ich požiadalo, aby presadzovali takú novelizáciu zákona o sociálnom poistení, ktorá bude viesť k otvoreniu druhého dôchodkového piliera a k zvýšeniu garancií pre tých, ktorí si v ňom sporia na dôchodok.

Ako ďalej na dnešnej tlačovej besede po rokovaní predsedníctva Smeru-SD uviedol jeho predseda Robert Fico, druhý dôchodkový pilier by sa mal podľa predstáv Smeru-SD otvoriť na obdobie od 1. januára do 30. júna budúceho roka, kedy doň budú môcť ľudia vstupovať aj z neho vystupovať. "Uvažujeme aj o tom, aby bol tento systém úplne dobrovoľný. Po 30. júni 2008 by bola možnosť vstupovať do piliera iba dobrovoľne. Nebude zákonná povinnosť, ako je to dnes pre určité kategórie ľudí, ktorí neboli pred aprílom 2004 sociálne poistení, do piliera vstúpiť," povedal Fico. Dodal, že podľa Smeru-SD je už v druhom pilieri dostatočné množstvo ľudí, aby dokázal existovať, keďže sú však problémy s garanciami, najvýhodnejšie je nechať ho úplne dobrovoľný. Každý, kto doň vstúpi, bude niesť aj riziká spojené s investovaním svojich peňazí.
SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ďalšou stranou na zlúčenie so Smerom-SD je Ľavicový blok
<< predchádzajúci článok
Divé slony ničia obydlia, lebo hľadajú mláďatá

Druhý pilier treba dočasne otvoriť a zvýšiť garancie - diskusné fórum čitateľov

Ešte čosi by sa malo riešiť13.10. 23:07:52