17. novembra 2018

ATP: Djokovič zdolal Čiliča, v semifinále nastúpi proti Andersonovi

Chorvátsky tenista Marin Čilič odvracia loptičku Srbovi Novakovi Djokovičovi v zápase ATP Turnaja majstrov v Londýne 16. novembra 2018. Foto: TASR/AP
Londýn 17. novembra (TASR) - Nemecký tenista Alexander Zverev zvíťazil v piatkovom stretnutí na turnaji majstrov ATP v Londýne nad Američanom Johnom Isnerom 7:6 (5), 6:3. Po triumfe sa tak stal štvrtým semifinalistom dvojhry. Skupinu vyhral Srb Novak Djokovič, ktorý triumfoval aj v treťom zápase nad Chorvátom Marinom Čiličom 7:6 a 6:2.

Dvadsaťjedenročný Nemec zdolal súpera za 82 minút. Okrem Zvereva postúpil zo skupiny Gustava Kuertena medzi najlepšiu štvoricu aj Srb Novak Djokovič. Práve svetovú jednotku Djokoviča čakal od 21.00 h SEČ záverečný duel v skupine proti Chorvátovi Marinovi Čiličovi, ktorý bol už bez šance postúpiť. Zvereva čaká v semifinále Švajčiar Roger Federer, Djokovič zabojuje o postup do finále proti Kevinovi Andersonovi z Juhoafrickej republiky.

"Som nesmierne šťastný, že som sa dostal do semifinále. John je veľmi ťažký súper. Jeho zápasy proti Marinovi Čiličovi i mne sa mohli skončiť aj naopak. Prvý set bol nesmierne tesný. Na zajtrajšok sa pripravím najlepšie ako viem," povedal po zápase Zverev.

Ten je od roku 2003 prvý nemecký tenista, ktorý sa kvalifikoval do semifinále koncoročného turnaja. Pred ním to dokázal Rainer Schüttler.

Duel Djokoviča s Čiličom bol v prvom sete veľmi vyrovnaný a obaja aktéri si udržali svojej podanie až do tajbrejku. V ňom ako prvý pokazil servis chorvátsky tenista a prehral 7:9. Druhá časť už bola v réžii Djokoviča, ktorý dvakrát brejkol súpera a triumfoval 6:2. Do semifinále tak postúpil bez straty setu.

"Nebolo jednoduché pristúpiť k tomuto duelu. Obaja sme ho chceli vyhrať, bolo to vidno od prvej loptičky. Prvý set pravdepodobne rozhodol celý zápas," citovala agentúra DPA Djokoviča, ktorý sa v semifinále stretne s Juhoafričanom Kevinom Andersonom.