Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Auto moto

20. marca 2007

Automobilky kritizujú EÚ za návrh kvót emisií CO2Európska asociácia výrobcov automobilov (ACEA) v utorok kritizovala nové kvóty Európskej komisie (EK) pre emisie oxidu uhličitého (CO2) pre automobily a označila ich za neúmerne drahé a nerealistické. ...Zdieľať

BRUSEL 20. marca (WEBNOVINY) - Európska asociácia výrobcov automobilov (ACEA) v utorok kritizovala nové kvóty Európskej komisie (EK) pre emisie oxidu uhličitého (CO2) pre automobily a označila ich za neúmerne drahé a nerealistické. EK navrhla nariadenie, podľa ktorého by automobilky museli do roku 2012 znížiť emisie CO2 u nových automobilov dodávaných na európsky trh v priemere na 130 gramov na kilometer.

Sergio Marchionne, generálny riaditeľ firmy Fiat a predseda ACEA, na podnikateľskom seminári uviedol, že dosiahnutie tohto cieľa len za použitia automobilovej technológie je drahé a nerealistické. "Ohlásený legislatívny rámec nebude pripravený skôr ako v roku 2009. Automobilovému priemyslu tak zostáva príliš málo času, aby úlohu splnil do roku 2012. Autá roku 2012 sa navrhujú dnes," dodal Marchionne.

ACEA zastupuje medzi inými automobilky BMW, DaimlerChrysler, Porsche, Fiat a Renault. Návrh EK predstavuje časť úsilia EÚ v boji proti klimatickým zmenám.

SITA/Reuters/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Celoročné povinné svietenie áut nateraz nebude
<< predchádzajúci článok
Polícia a záchranári hľadali telo nezvestnej J. Gvuščovej