Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

03. decembra 2022

Bachmut je podľa Británie politickým cieľom Ruska, jeho dobytie by však malo obmedzenú operačnú hodnotuObsadenie mesta Bachmut v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny sa pre Rusko stalo zrejme symbolickým a politickým cieľom. Vo svojej pravidelnej správe o vojne na Ukrajine to tvrdí britské ministerstvo obrany. Rusko ...Zdieľať
russia_ukraine_war_48352 b86cf85a681b457082f42904ff89bd14 676x451 3.12.2022 (Webnoviny.sk) - Obsadenie mesta Bachmut v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny sa pre Rusko stalo zrejme symbolickým a politickým cieľom. Vo svojej pravidelnej správe o vojne na Ukrajine to tvrdí britské ministerstvo obrany. Rusko podľa neho naďalej investuje veľkú časť svojho celkového vojenského úsilia a palebnej sily, aby mesto pravdepodobne obkľúčilo taktickými postupmi na sever a juh. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.


Rusko uprednostňuje Bachmut ako svoje hlavné ofenzívne úsilie od začiatku augusta 2022. Dobytie mesta by však malo obmedzenú operačnú hodnotu, konštatuje rezort. Potenciálne by ale mohlo umožniť Rusku hroziť väčším mestským oblastiam ako Kramatorsk a Sloviansk.Zdroj: Webnoviny.sk - Bachmut je podľa Británie politickým cieľom Ruska, jeho dobytie by však malo obmedzenú operačnú hodnotu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Polícia zadržala drogových dílerov v rámci akcie Vlk, zaistila omamné látky a strelnú zbraň (foto)
<< predchádzajúci článok
Prvé kolo prezidentských volieb v Česku by podľa prieskumu vyhral Babiš pred Pavlom a Nerudovou