Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport    MS 2010 v JAR

13. júla 2010

Beckenbauer: Finále MS bolo antireklamouLegenda svetového futbalu Nemec Franz Beckenbauer ostro skritizoval nedeľňajší finálový zápas na XIX. majstrovstvách sveta v Juhoafrickej republike, v ktorom Španielsko zdolalo Holandsko ...Zdieľať
franz beckenbauer Foto: SITA/AP

BERLÍN 13. júla (WEBNOVINY) - Legenda svetového futbalu Nemec Franz Beckenbauer ostro skritizoval nedeľňajší finálový zápas na XIX. majstrovstvách sveta v Juhoafrickej republike, v ktorom Španielsko zdolalo Holandsko 1:0 po predĺžení. "Finálový zápas by mal byť vyvrcholením, najlepším zápasom na turnaji. Stretnutie Španielska s Holandskom však bolo antireklamou futbalu. Hra bola často prerušovaná, videli sme množstvo faulov, protestujúcich hráčov a rozhodcu, ktorý nemal celkom prehľad o tom, čo sa deje na ihrisku," uviedol "cisár Franz" v komentári v utorkovom vydaní nemeckého denníka Bild.

Majster sveta z roku 1974 a tréner svetových šampiónov z roku 1990 naopak vychválil reprezentáciu Nemecka, ktorá obsadila konečné tretie miesto. "Hra nášho výberu bola uchvacujúca. Oproti iným tímom hráči ukázali ofenzívny a atraktívny futbal," dodal Franz Beckenbauer.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Brazílčania meškajú s prípravami na MS 2014
<< predchádzajúci článok
Weiss ďalšie štyri roky trénerom SR