Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

20. apríla 2013

Warchalovci sa predstavia v Južnej KóreiSlovenský komorný orchester Bohdana Warchala sa predstaví v Južnej Kórei. Do Kórejskej republiky odcestujú na umelecké turné s umeleckým vedúcim Ewaldom Danelom a manažérkou súboru ...Zdieľať
warchalovci BRATISLAVA 20. apríla (WEBNOVINY) - Slovenský komorný orchester Bohdana Warchala sa predstaví v Južnej Kórei.


Do Kórejskej republiky odcestujú na umelecké turné s umeleckým vedúcim Ewaldom Danelom a manažérkou súboru Alenou Jánošíkovou v nedeľu 21. apríla.

Od 24. do 30. apríla tu zahrajú koncerty v mestách - Soul, Seongnam, Gangneung, Goyang a Kimhae. Ako ďalej agentúru SITA informovala tlačová tajomníčka Slovenskej filharmónie Martina Tolstova, program kórejského turné Warchalovcov je zostavený z diel viacerých skladateľov rôznych štýlových období a chýbať medzi nimi nebude ani Musica Slovaca od Ilju Zeljenku.

Sólistom niektorých večerov bude popredný slovenský umelec, huslista Dalibor Karvay. V jeho interpretácii zaznie Koncert pre husle č. 3 G KV 216 Wolfganga Amadea Mozarta. Slovenský komorný orchester uvedie v Soule aj koncert k 20. výročiu nadviazania diplomatických vzťahov medzi Slovenskom a Kóreou, ktorý organizuje mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec SR v Kórejskej republike Dušan Bella. Členovia Slovenského komorného orchestra Bohdana Warchala sa z umeleckého turné vrátia do Bratislavy 1. mája.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Muzikálový seriál Glee bude mať piatu aj šiestu sériu
<< predchádzajúci článok
Beyoncé ponúkla Slovákom nezabudnuteľnú šou plnú hitov

Warchalovci sa predstavia v Južnej Kórei - diskusné fórum čitateľov