15. januára 2021

Bilbao postúpilo cez Real Madrid do finále španielskeho Superpohára

Vedenia sa Bilbao ujalo v 18. minúte, keď Raul Garcia dostal prihrávku do šestnástky a strelou po zemi prekonal Thibauta Courtoisa.

Futbalisti Athletica Bilbao postúpili do finálového súboja o španielsky Superpohár. Vo štvrtkovom druhom semifinále v Malage vyhrali nad obhajcom trofeje Realom Madrid 2:1, keď sa o oba ich góly postaral Raul Garcia. Vo finále sa Bilbao v nedeľu v Seville stretne s FC Barcelona.

Bilbao sa ujalo vedenia v 18. minúte, keď Raul Garcia dostal prihrávku do šestnástky a strelou po zemi prekonal Thibauta Courtoisa. Pred koncom prvej časti ten istý hráč premenil pokutový kop po faule Lucasa Vazqueza. Karim Benzema v 73. minúte zblízka znížil na 1:2, no Real už ďalší gól nepridal.

Semifinále španielskeho Superpohára v Malage:

Real Madrid – Athletic Bilbao 1:2 (0:2)

Góly: 73. Benzema – 19. a 38. Raul Garcia (druhý z 11m)

Chára zažil víťazný debut za Washington, hetrik McDavida
Olympijský medailista Klete Keller má problém, podieľal sa na násilnostiach v Kapitole