15. januára 2021

Chára zažil víťazný debut za Washington, hetrik McDavida

Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára zažil úspešnú premiéru vo svojom novom klube v zámorskej NHL. Washington Capitals zvíťazili v prvom zápase novej sezóny na štadióne Buffala 6:4. Štyridsaťtriročný bek strávil na ľade 20:16 minút a k dvom plusovým bodom pridal aj jednu strelu na bránku a jeden hit. Spolu s ním sa tešil z výhry aj krajan Richard Pánik, ktorý odohral 11:18 min a dvakrát ohrozil súperovu bránku.

Z triumfu mal radosť aj Chárov bývalý klub, Boston zvíťazil na ľade New Jersey 3:2 po predĺžení a nájazdoch. Jaroslav Halák sa do bránky nedostal.

Edmonton triumfoval na vlastnom štadióne nad Vancouverom 5:2. Domáci kapitán Connor McDavid zaznamenal hetrik a pridal aj asistenciu, Leon Draisaitl nazbieral štyri gólové prihrávky a Ryan Nugent-Hopkins mal bilanciu 2+1.