Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

12. októbra 2021

Bratislava získala stovky nových lavičiek, prvé sa v uliciach objavia už v novembri


Tagy: lavičky

Bratislava získa vďaka partnerovi 300 nových lavičiek, prvé pribudnú v meste do konca roka. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa bratislavského magistrátuZdieľať
245197932_163216192664932_8720493620074573553_n 676x451 12.10.2021  - Bratislava získa vďaka partnerovi 300 nových lavičiek, prvé pribudnú v meste do konca roka. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa bratislavského magistrátu Katarína Rajčanová.


ČSOB prostredníctvom svojej nadácie podporila kúpu 300 kusov z plánovaných tisíc Bratislavských lavičiek. Prvé z nich sa objavia v meste už v novembri.

„Do Sadu Janka Kráľa získavame lavičky v počte do 200 kusov. Do konca roka pribudnú Bratislavské lavičky napríklad v Parku Karlova Ves, v oblasti Mlynských nív, na Račianskej ulici v blízkosti Policajného prezídia či na Osuského a Ševčenkovej ulici," uviedla hovorkyňa.

Ďalšie lavičky pribudnú až budúci rok


Ďalšie lavičky bude magistrát osádzať od budúceho roka. Postupne ich budú dopĺňať aj jednotlivé mestské časti, a tiež nimi budú nahrádzať staré lavičky.

„Objavia sa tak napríklad na Malokarpatskom námestí v Lamači, v Parku Družby v Dúbravke či na Vrakunskej promenáde na Podunajskej. Hlavné mesto bude dávať lavičky mestským častiam do správy," vysvetlila Rajčanová.

Bratislava získala dizajn Pražskej lavičky


Dizajn Pražskej lavičky získala v spolupráci s českou metropolou ešte vlani aj Bratislava.

„Pražská lavička svojím dizajnom nadväzuje na historickú československú lavičku – funkčnú, ergonomickú a pohodlnú na sedenie," spresnila hovorkyňa.

Spolu s ňou pribudnú do Bratislavy aj ďalšie prvky mobiliáru podľa českého vzoru - kôš a stojan na bicykle, ktoré ladia s mestským prostredím a budú aj v súlade s manuálmi verejných priestranstiev oboch miest.

„Štandardizácia mestských prvkov zohráva dôležitú úlohu pri vytváraní kvalitného a komfortného priestoru bez vizuálneho smogu," uzavrela.
Zdroj: Webnoviny.sk - Bratislava získala stovky nových lavičiek, prvé sa v uliciach objavia už v novembri © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: lavičky
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hrajte o 210 spotrebičov z PLANEO Elektro: Každý deň až 10 výhier!
<< predchádzajúci článok
Testovanie kozmetiky na zvieratách by mohlo dostať stopku, spúšťa sa celoeurópska petícia

Bratislava získala stovky nových lavičiek, prvé sa v uliciach objavia už v novembri - diskusné fórum čitateľov