Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

01. decembra 2019

Brazílska párty skončila tragicky, deväť mŕtvychDeväť ľudí bolo v nedeľu ušliapaných na smrť počas hromadnej paniky, ktorá vypukla počas nočnej pouličnej párty v brazílskom Sao Paule. Informovala o tom agentúra AP s ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
 
Sao Paulo 1. decembra (TASR) - Deväť ľudí bolo v nedeľu ušliapaných na smrť počas hromadnej paniky, ktorá vypukla počas nočnej pouličnej párty v brazílskom Sao Paule. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na miestne úrady.


Ďalších sedem osôb utrpelo zranenia, ktoré si vyžiadali hospitalizáciu.

K tlačenici došlo v dôsledku policajnej operácie v chudobnej štvrti Paraisopolis. Policajti prenasledovali dvoch mužov na motorkách, ktorí na nich začali strieľať. Podozrivým sa podarilo zamiešať medzi účastníkov pouličnej hip hopovej párty, na ktorej bolo približne 5000 ľudí. Niektorí z nich začali hádzať kamene a fľaše na policajtov, ktorí voči výtržníkom nasadili slzotvorný plyn.

V dôsledku toho vypukla v dave oslavujúcich panika. Ľudia sa pokúšali ujsť úzkymi uličkami, niektorí však boli počas chaosu ušliapaní. Deväť osôb vyhlásili za mŕtvych po prevoze do nemocnice.

Bezprostredne nebolo jasné, či sa dvojicu mužov, ktorých policajti prenasledovali, podarilo zadržať. Polícia ubezpečuje, že jej zásah voči účastníkom párty bol primeraný okolnostiam.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tomáš Klus si opäť získal Bratislavu, svedčí mu to aj so symfonikmi
<< predchádzajúci článok
Zomrel svetoznámy lotyšský dirigent

Brazílska párty skončila tragicky, deväť mŕtvych - diskusné fórum čitateľov