Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

08. júna 2023

Británia uvalila ďalšie sankcie na Lukašenkov režim pre jeho podporu ruskej agresie na UkrajineVeľká Británia ohlásila rozšírenie sankcií proti Bielorusku pre jeho podporu Ruska. Uviedol to web Ukrajinská pravda, ktorý cituje britské ministerstvo zahraničných vecí. „Tento nový balík ...Zdieľať
belarus_russia_02976 f8fb0c93890b40d49ecccbe1d6098438 676x451 8.6.2023 (SITA.sk) - Veľká Británia ohlásila rozšírenie sankcií proti Bielorusku pre jeho podporu Ruska. Uviedol to web Ukrajinská pravda, ktorý cituje britské ministerstvo zahraničných vecí.


„Tento nový balík zväčšuje ekonomický tlak na Lukašenka a jeho režim, ktorý aktívne podporuje ruské vojnové úsilie a ignoruje územnú integritu Ukrajiny," uviedol britský minister zahraničných vecí James Cleverly.

Spojené kráľovstvo zakázalo dovoz zlata, cementu, stavebného dreva a pryže z Bieloruska. Londýn zároveň zakázal dodávky tovarov dvojakého použitia a priemyselných zariadení do Bieloruska.

Britské sankcie sa uplatnia aj proti viac ako 100 fyzickým osobám a organizáciám, ktoré podporujú represie v Bielorusku.


Zdroj: SITA.sk - Británia uvalila ďalšie sankcie na Lukašenkov režim pre jeho podporu ruskej agresie na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovensko sa musí opäť začať približovať Európe, sulíkovci predstavili svoju Radu pre dobiehanie EÚ
<< predchádzajúci článok
Stav pápeža Františka po operácii je celkovo dobrý, všetky jeho audiencie do 18. júna zrušili