Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

08. júna 2023

Stav pápeža Františka po operácii je celkovo dobrý, všetky jeho audiencie do 18. júna zrušili


Tagy: Operácia

Pápež František je po stredajšej trojhodinovej operácii v „celkovom dobrom stave“, je bdelý a dýcha bez pomoci. Vo štvrtok o tom informovali predstavitelia ...Zdieľať
vatican_sex_abuse_29789 fe16f578f7ff4c6bb546c3cc76cc7cb9 676x451 8.6.2023 (SITA.sk) - Pápež František je po stredajšej trojhodinovej operácii v „celkovom dobrom stave“, je bdelý a dýcha bez pomoci. Vo štvrtok o tom informovali predstavitelia Vatikánu.


Pontifik sa podrobil operácii brušnej prietrže, počas ktorej bol v celkovej anestézii. Pri zákroku nenastali žiadne komplikácie.

V rímskej nemocnici Gemelli by mal František zostať niekoľko dní. Z preventívnych dôvodov podľa Vatikánu zrušili všetky pápežské audiencie do 18. júna.

Už 86-ročný pápež podľa dostupných informácií trpel „bolestivou a zhoršujúcou sa“ prietržou, ktorá sa mu vytvorila na predchádzajúcej jazve, pravdepodobne po operácii hrubého čreva v roku 2021. Podľa odborníkov je vznik prietrže známou komplikáciou po operácii čriev.

Operáciu naplánovali teraz pravdepodobne z dôvodu, aby mal František dostatok času na zotavenie predtým, ako sa v auguste a septembri vydá na plánované cesty na Svetové dni mládeže v Portugalsku, do Mongolska a do francúzskeho Marseille.


Zdroj: SITA.sk - Stav pápeža Františka po operácii je celkovo dobrý, všetky jeho audiencie do 18. júna zrušili © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy: Operácia
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Británia uvalila ďalšie sankcie na Lukašenkov režim pre jeho podporu ruskej agresie na Ukrajine
<< predchádzajúci článok
Ukrajinci spustili protiofenzívu, na juhovýchode krajiny sa podľa viacerých správ začali veľké boje