Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

07. mája 2020

Britské úrady stiahli stovky podvodných webstránok, mnohé od ľudí žiadali platobné údajeBritské úrady stiahli vďaka novej službe, do ktorej sa zapája verejnosť, 300 podvodných webstránok. Britské Národné centrum pre kybernetickú bezpečnosť (NCSC) uviedlo The ...Zdieľať
notebook 676x448 7.5.2020 - Britské úrady stiahli vďaka novej službe, do ktorej sa zapája verejnosť, 300 podvodných webstránok. Britské Národné centrum pre kybernetickú bezpečnosť (NCSC) uviedlo The Suspicious Email Reporting Service, ktorá sa zameriava na internetové podvody, pred dvomi týždňami.


Odvtedy do nej ľudia preposlali viac ako 160-tisíc podozrivých e-mailov, píše spravodajský portál BBC s tým, že tie viedli k zrušeniu spomínaných webstránok.

Mnohé zo stiahnutých webstránok sa týkali koronavírusu - údajne predávali testy, rúška na tvár či vakcíny. Ďalšie zase napodobňovali vládne webstránky a návštevníkov sa pokúšali presvedčiť, aby poskytli ich platobné údaje.

Výkonný riaditeľ NCSC Ciaran Martin pochválil "fenomenálny ohlas" britskej verejnosti.

"Zatiaľ čo kybernetickí zločinci využívajú strach ľudí, počet podvodov, ktoré sme odstránili v takom krátkom čase, dokazuje, aká je dôležitá rola verejnosti v boji proti nim," uviedol.


Zdroj: Webnoviny.sk - Britské úrady stiahli stovky podvodných webstránok, mnohé od ľudí žiadali platobné údaje © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Operu La Scalu môžete navštíviť z pohodlia domova, sprístupnili ju na platforme Google Arts and Culture
<< predchádzajúci článok
Aktualizácia Facebooku narušila činnosť aplikácie Tinder i Spotify, spoločnosť už chybu opravila

Britské úrady stiahli stovky podvodných webstránok, mnohé od ľudí žiadali platobné údaje - diskusné fórum čitateľov