Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

07. mája 2020

Operu La Scalu môžete navštíviť z pohodlia domova, sprístupnili ju na platforme Google Arts and CultureHoci pandémia nového koronavírusu výrazne obmedzila cestovanie po svete, priaznivci kultúry môžu navštíviť operu La Scalu v Miláne z pohodlia svojich domovov. Slávna opera je prístupná verejnosti ...Zdieľať
italy_china_outbreak_europe_80677 1045162f9e3f4a3bb9558c607fd8ad3c 676x476 7.5.2020  - Hoci pandémia nového koronavírusu výrazne obmedzila cestovanie po svete, priaznivci kultúry môžu navštíviť operu La Scalu v Miláne z pohodlia svojich domovov.


Slávna opera je prístupná verejnosti prostredníctvom platformy Google Arts and Culture. Záujemcovia a záujemkyne si na platforme môžu pozrieť tisíce snímok, navštíviť virtuálne prechádzky a pozrieť si aj niekoľko digitálnych výstav.

Opera sprístupnila fotografie, maľby i kostýmy


La Scala prostredníctvom Google Arts and Culture sprístupnila 259-tisíc obrázkov vrátane archívnych fotografií, digitalizovaných hudobných partitúr či malieb. Záujemcovia a záujemkyne si tak môžu prezrieť rukopis skladby Rekviem od Giuseppe Verdiho, prvé libreto opery Nabucco, 15 albumov s návrhmi javiskových scén od Alessandra Sanqurica.

Súčasťou kolekcií opery sú aj ikonické operné kostýmy, napríklad opernej divy Marie Callas, nasnímané v super vysokom rozlíšení.

K dispozícii sú aj virtuálne prechádzky


Spomínané virtuálne prechádzky sprístupňujú viac ako 20-tisíc metrov štvorcových plochy. Tie zahŕňajú divadelné priestory, ako napríklad hlavné javisko, ale aj priestory workshopov a operného múzea.

Teatro alla Scala je pre pandémiu zavreté už od konca februára. Tamojší umelci a hudobníci sa ale rozhodli svojich priaznivcov potešiť vystúpením zo svojich domovov a nahrali skladbu Plebe, Patrizi, Popolo z Verdiho opery Simon Boccanegra. Video je dostupné na službe YouTube.


Zdroj: Webnoviny.sk - Operu La Scalu môžete navštíviť z pohodlia domova, sprístupnili ju na platforme Google Arts and Culture © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V komplexe Angkór Vat našli veľkú sochu korytnačky, je zrejme z desiateho storočia (video)
<< predchádzajúci článok
Britské úrady stiahli stovky podvodných webstránok, mnohé od ľudí žiadali platobné údaje

Operu La Scalu môžete navštíviť z pohodlia domova, sprístupnili ju na platforme Google Arts and Culture - diskusné fórum čitateľov