Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

08. apríla 2020

Britský premiér Johnson ostáva na jednotke intenzívnej starostlivosti, jeho zdravotný stav sa nelepšíBritský premiér Boris Johnson strávil druhú noc na jednotke ...Zdieľať
virus_outbreak_britain_56356 c9303b1a13da4eeca2e1d0b263cb1b14 676x451 8.4.2020  - Britský premiér Boris Johnson strávil druhú noc na jednotke intenzívnej starostlivosti po tom, ako mu diagnostikovali ochorenie COVID-19.


Minister zdravotníctva Edward Argar pre BBC v stredu uviedol, že premiérov stav je stabilizovaný, dostáva kyslík, no nie je pripojený na pľúcny ventilátor, čo znamená, že jeho stav sa nezhoršuje.

Británia nemá oficiálny post vicepremiéra. Množstvo pracovných povinností za 55-ročného Johnsona dočasne prevzal minister zahraničných vecí Dominic Raab.

Premiéra v nedeľu prijali do londýnskej St. Thomas’ Hospital. Do nemocnice ho previezli po tom, ako mu aj desať dní po pozitívnom teste na vírus pretrvávali zvýšená telesná teplota a kašeľ. V pondelok večer ho presunuli na jednotku intenzívnej starostlivosti, keďže sa jeho stav zhoršil.


Zdroj: Webnoviny.sk - Britský premiér Johnson ostáva na jednotke intenzívnej starostlivosti, jeho zdravotný stav sa nelepší © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Po členovi komunistickej strany Číny sa zľahla zem potom, čo skritizoval vládne kroky v boji proti epidémii
<< predchádzajúci článok
Trump hrozí stopnutím platieb pre zdravotnícku organizáciu a malým firmám chce dať miliardy dolárov

Britský premiér Johnson ostáva na jednotke intenzívnej starostlivosti, jeho zdravotný stav sa nelepší - diskusné fórum čitateľov