Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

20. mája 2020

Bronzová socha Zlatana Ibrahimoviča zostane v Malmö, otáznym zostáva jej nové miesto


Tagy: socha

Bronzová socha švédskeho futbalového útočníka Zlatana Ibrahimoviča v nadživotnej veľkosti zostáva v jeho rodnom meste Malmö. Otázkou však je, kde bude jej miesto. Socha, ktorej miesto bolo pred ...Zdieľať
sweden_ibrahimovic_statue_93900 5cadedc9c09e4ceabdc9e23ed31b77bf 676x440 20.5.2020 (Webnoviny.sk) - Bronzová socha švédskeho futbalového útočníka Zlatana Ibrahimoviča v nadživotnej veľkosti zostáva v jeho rodnom meste Malmö. Otázkou však je, kde bude jej miesto.


Socha, ktorej miesto bolo pred miestnym futbalovým štadiónom, bola pravidelne terčom vandalov. Situácia vygradovala v januári 2020, keď sochu poškodili do takej miery, že už nemohla zostať na podstavci.

Ibrahimovič je synom Malmö


Po oprave je na "tajnom mieste" a komisia miestnej radnice aktuálne húta nad tým, kam s ňou.

"Socha zostane v Malmö," vyhlásila razantne viceprimátorka mesta zodpovedná za kultúru a šport Frida Trollmyrová a doplnila: "Zlatan Ibrahimovič je synom Malmö, neodmysliteľne patrí k nášmu mestu."

Socha futbalistu sa stala terčom rôznych útokov po tom, ako Zlatan Ibrahimovič vstúpil ako spolumajiteľ do klubu Hammarby IF sídliaceho v Štokholme.

Radnica dostala veľa návrhov


Už skôr prebehla petícia, pod ktorú sa podpísalo takmer 8700 osôb, ktorá žiada o odstránenie sochy spred arény v Malmö, pretože "mať vlastníka rivala pred vlastným štadiónom je provokatívne a poburujúce".

Radnica od obyvateľov mesta prijala 29 návrhov umiestnenia sochy. Výsledok výberu by mal byť známy v júni. Jeden z návrhov, ktorý podporilo približne 250 ďalších osôb, hovorí o presune sochy pred domáci štadión Hammarby do Štokholmu.


Zdroj: Webnoviny.sk - Bronzová socha Zlatana Ibrahimoviča zostane v Malmö, otáznym zostáva jej nové miesto © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: socha
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Manchester United zameral svoju pozornosť na Milana Škriniara, získať by ho chcel už v lete
<< predchádzajúci článok
Wawrinka si užíval voľno, ale už mu chýbajú zápasové emócie a začína pochybovať o US Open

Bronzová socha Zlatana Ibrahimoviča zostane v Malmö, otáznym zostáva jej nové miesto - diskusné fórum čitateľov