Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

04. decembra 2019

Bugár: Reformu nemocníc treba spustiť, čakať na novú vládu je zbytočnéReforma nemocníc, tzv. stratifikácia, by bola len začiatok reformy, ktorú treba spustiť, a potom by sa dalo pokračovať. Myslí si to podpredseda parlamentu Béla ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/Henrich Mišovič
Bratislava 4. decembra (TASR) - Reforma nemocníc, tzv. stratifikácia, by bola len začiatok reformy, ktorú treba spustiť, a potom by sa dalo pokračovať. Myslí si to podpredseda parlamentu Béla Bugár (Most-Híd). Pokiaľ sa reformou bude zaoberať nová vláda, bude to podľa neho zbytočné strácanie času.


"Je to škoda. Tvrdím, že stratifikácia by bol len začiatok reformy. Samozrejme, tú reformu treba spustiť a potom by sa dalo pokračovať, takto to čaká na ďalšiu vládu. Kým sa tým začne zaoberať ďalšia vláda, zase zbytočne stratíme ďalšie mesiace, ak nie roky," skonštatoval Bugár pred novinármi s tým, že Most-Híd nesúhlasil s tým, aby vládla stiahla z rokovania návrh reformy nemocníc.

Vláda SR vzala v stredu späť z rokovania parlamentu návrh reformy nemocníc. Hlasovanie o návrhu v parlamente sa opakovane odsúvalo, v stredu mali poslanci hlasovať o tom, či reformu posunú do druhého čítania. Predseda Smeru-SD Robert Fico opakovane hovoril, že jeho strana má k stratifikácii výhrady.

Stratifikácia zostane kompletne pripravená pre novú vládu a parlament, uviedol v stredu premiér Peter Pellegrini (Smer-SD). V reakcii na stiahnutie návrhu ponúkla ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská (nominantka Smeru-SD) svoju funkciu, Pellegrini si myslí, že by v nej mala ostať.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Agropotravinári z V4: Dohody EÚ s tretími krajinami sú rizikové
<< predchádzajúci článok
Príchod Mikuláša prinesie v Poprade dopravné obmedzenia

Bugár: Reformu nemocníc treba spustiť, čakať na novú vládu je zbytočné - diskusné fórum čitateľov