Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

13. októbra 2021

Bulharskí baníci žiadajú záruky udržania pracovných miest



Stovky bulharských baníkov a zamestnancov v energetickom sektore v stredu v centre Sofie požadovali od vlády záruky udržania pracovných miest. Účastníkov demonštrácie, ktorú zvolali dva najväčšie ...



Zdieľať
bulgaria_miners_protest_93874 78b1f8ec828449e5933780c8151fc39f 676x427 13.10.2021 (Webnoviny.sk) - Stovky bulharských baníkov a zamestnancov v energetickom sektore v stredu v centre Sofie požadovali od vlády záruky udržania pracovných miest. Účastníkov demonštrácie, ktorú zvolali dva najväčšie odborové zväzy v krajine, do hlavného mesta zvážali autobusy z celého Bulharska.


Organizátori protestu tvrdia, že časový rámec EÚ pre zatvorenie baní a ukončenie ťažby je príliš krátky a plán by sa nemal plniť na úkor najchudobnejších a na emisiách oxidu uhličitého najviac závislých regiónov.

Účastníci demonštrácie predložili vláde petíciu so 110-tisíc podpismi, v ktorej žiadajú predĺženie životnosti uhoľných elektrární. Takmer polovicu elektriny v sedemmiliónovej balkánskej krajine vyrábajú uhoľné elektrárne, ďalších 35 percent pochádza z jadrových zariadení. Zvyšok pokrývajú vodné, solárne a veterné elektrárne.

V Bulharsku sa 14. novembra uskutočnia predčasné parlamentné voľby. Zákonodarný zbor v súčasnosti nezasadá a dočasná vláda má iba obmedzené právomoci. Po stretnutí s úradujúcim premiérom Stefanom Janevom odboroví predáci uviedli, že vláda súhlasila s posunutím dátumu zatvorenia uhoľných elektrární po roku 2040.


Zdroj: Webnoviny.sk - Bulharskí baníci žiadajú záruky udržania pracovných miest © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Pobrežie Mexika zasiahol hurikán Pamela, dosiahol 120 kilometrov za hodinu
<< predchádzajúci článok
V IROP budú vyčerpané všetky peniaze, očakáva Remišová

Bulharskí baníci žiadajú záruky udržania pracovných miest - diskusné fórum čitateľov