Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

15. apríla 2019

Bytov na predaj je na slovenskom trhu veľmi máloIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Jana Vodnáková
Bratislava 15. apríla (TASR) - Celkový pohľad na ponuku nehnuteľností na Slovensku vysvetľuje, prečo sa ich ceny zvyšovali. Bytov na predaj je na trhu veľmi málo. Vyplýva to z informácií realitného portálu Nehnuteľnosti.sk na základe dát z 1. štvrťroku 2019.


Faktor, ktorý má silu stále držať ceny vysoko, je podľa neho malá ponuka bytov na predaj v krajských mestách. Aktuálna celková ponuka nehnuteľností na tomto portáli je nižšia o 30 % v porovnaní s rokom 2016, napriek tomu, že inzeruje o 15 % viac realitných kancelárií.

Začiatok roka 2019 priniesol v štatistikách opäť po roku prudší rast cien. "Z pohľadu na skladbu ponuky však musíme jedným dychom dodať, že je to spôsobené najmä stále výraznejším zastúpením novostavieb v ponuke," konštatovali analytici portálu. Počet dostupných novostavieb je síce z pohľadu Bratislavy tiež na nízkej úrovni, napriek tomu, alebo pre to, sú nové projekty v cenovkách stále odvážnejšie, uvádza portál.

Priemerná cena 2-izbových bytov v Bratislave sa medzištvrťročne zvýšila o viac ako 4 %. Podľa portálu najviac zdraželi byty v bratislavskom piatom obvode, a to priemerne o 13.000 eur. V priemere rástli ceny 2-izbových bytov v Bratislave o 5500 eur.

V Košiciach stúpli ceny o 2,5 %, v prvom a druhom košickom obvode vzrástli ceny 2-izbových bytov v priemere okolo 7000 eur. V ostatných krajských mestách bol medzištvrťročný vzostup cien viac ako o 4 %, uzatvára portál.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Česká vláda chce vydať v roku 2020 na dôchodky o 32,5 miliardy Kč viac
<< predchádzajúci článok
P. Pellegrini: Je našou povinnosťou chrániť strategické smerovanie SR

Bytov na predaj je na slovenskom trhu veľmi málo - diskusné fórum čitateľov