Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. septembra 2021

Bývalý katalánsky prezident Puigdemont sa po zadržaní opäť dostal na sloboduNiekdajšieho katalánskeho prezidenta Carlesa Puigdemonta pustili niekoľko hodín po zadržaní na talianskom ostrove Sardínia. Na ...Zdieľať
italy_spain_puigdemont_44504 1b5306352c8047dbafaa723fc703732b 676x500 25.9.2021 (Webnoviny.sk) - Niekdajšieho katalánskeho prezidenta Carlesa Puigdemonta pustili niekoľko hodín po zadržaní na talianskom ostrove Sardínia.


Na slobode môže byť až do 4. októbra, keď sa rozhodne o jeho vydaní do Španielska, odkiaľ utiekol po neúspešnom pokuse o vyhlásenie nezávislosti regiónu v roku 2017.

Španielsko sa zosmiešnilo


Polícia zadržala Puigdemonta vo štvrtok, keď pricestoval na Sardíniu, kde sa mal cez víkend v Alghere zúčastniť na podujatí, na ktoré ho pozvala sardínska proseparatistická skupina.

Puigdemontova kancelária vo vyhlásení uviedla, že cestoval z Bruselu do Alghera na folklórny festival. Zadržali ho na základe európskeho zatykača z roku 2019, aj keď ho pozastavili.

Španielsko si nikdy nenechá ujsť príležitosť zosmiešniť sa,“ uviedol 58-ročný Puidgemont na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter krátko po prepustení. Puigdemont žije v Belgicku a má aj kreslo v Európskom parlamente.

Politika zbavili imunity


Politik bojuje proti vydaniu do Španielska, kde ho spolu s ďalšími katalánskymi lídrami obvinili z protištátnej činnosti. V marci ho europarlament zbavil imunity.

Podľa prieskumov verejnej mienky menej ako polovica Kataláncov podporuje odtrhnutie od Španielska. Väčšina Španielov zasa nechce, aby Katalánsko získalo nezávislosť.


Zdroj: Webnoviny.sk - Bývalý katalánsky prezident Puigdemont sa po zadržaní opäť dostal na slobodu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ficov Smer sa môže ďalej približovať k Hlasu, Pellegrini je menej viditeľný a chýba mu téma
<< predchádzajúci článok
Minister vnútra Mikulec si mal podľa Šeligu do riadiacich funkcií vymenovať svojich ľudí

Bývalý katalánsky prezident Puigdemont sa po zadržaní opäť dostal na slobodu - diskusné fórum čitateľov