Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. septembra 2021

Minister vnútra Mikulec si mal podľa Šeligu do riadiacich funkcií vymenovať svojich ľudíMinister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) spravil chybu, ...Zdieľať
img_7033 676x451 25.9.2021  - Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) spravil chybu, keď si od začiatku svojho pôsobenia na Ministerstve vnútra SR nenominoval svojich ľudí do riadiacich funkcií.

Šeliga požaduje priame vymenovanie policajného prezidentaV diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy to povedal podpredseda strany Za ľudí Juraj Šeliga. Nominovanie vlastných ľudí do riadiacich funkcií by podľa podpredsedu Za ľudí zaväzovalo Mikulca vyvodiť za prípadné chybné rozhodnutia týchto ľudí zodpovednosť.

Vzhľadom na aktuálnu situáciu v bezpečnostných zložkách Šeliga od Mikulca očakáva, že v krátkom čase predstaví novelu zákona o Policajnom zbore, ktorá umožní ministrovi vnútra priame vymenovanie policajného prezidenta. „Očakávam, že minister Mikulec urobí systémový krok k náprave situácie na Úrade inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR alebo celú inšpekciu zruší a vytvorí generálnu inšpekciu bezpečnostných zborov, aká funguje napríklad v Českej republike,“ povedal Šeliga.

Mikulcovi sa situácia vymkla z rúk


Podľa podpredsedu strany Hlas - sociálna demokracia (Hlas-SD) Richarda Rašiho sa ministrovi vnútra vymkla súčasná situácia v bezpečnostných zložkách z rúk a je za ňu zodpovedný. Raši nepovažuje za potrebné zmeniť zákon, stačí podľa neho vymeniť ľudí vo vedení polície za takých, ktorí sa budú správať iba v súlade s platnými zákonmi. „Vtedy sa nemôže stať, že niekto niekoho krivo obviní a je vzatý do väzby možno bez toho, aby na to existovali reálne dôkazy. Z nášho pohľadu je to preto čisté zlyhanie zo strany ministra Mikulca,“ povedal Raši.

V súvislosti s častými únikmi informácií z vyšetrovacích spisov Šeliga dodal, že by súhlasil s tým, aby sa na Slovensku zaviedol trestný čin zverejňovania dôkazov v prípravnom konaní. Ten aktuálne funguje napríklad vo Švajčiarskej konfederácii.


Zdroj: Webnoviny.sk - Minister vnútra Mikulec si mal podľa Šeligu do riadiacich funkcií vymenovať svojich ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bývalý katalánsky prezident Puigdemont sa po zadržaní opäť dostal na slobodu
<< predchádzajúci článok
Palestínsky prezident Abbás dal ultimátum Izraelu, žiada ukončenie okupácie

Minister vnútra Mikulec si mal podľa Šeligu do riadiacich funkcií vymenovať svojich ľudí - diskusné fórum čitateľov