Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. júna 2020

Bývalý šéf Správy štátnych hmotných rezerv Kičura ostáva naďalej vo väzbe


Tagy: väzba

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) pracovisko Banská Bystrica zamietol žiadosť obvinenéhoZdieľať
zj5a3740 676x451 30.6.2020 (Webnoviny.sk) - Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) pracovisko Banská Bystrica zamietol žiadosť obvineného Kajetána K. o prepustenie z väzby na slobodu.


Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková, podľa sudcu naďalej trvá dôvod kolúznej väzby a to obava z možného ovplyvňovania svedkov.

Rozhodnutie nie je právoplatné, obvinený podal proti nemu sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd SR.


Polícia v rámci vyšetrovania prípadu s krycím názvom „Rezervy“ vzniesla v utorok 21. apríla obvinenia voči bývalému šéfovi SŠHR SR za obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku a za obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

Vzhľadom na to, že Kajetán K. je sudcom s prerušeným výkonom funkcie, rozhodoval o súhlase s väzbou Ústavný súd SR v Košiciach. Ten v stredu 22. apríla dal súhlas na jeho vzatie do väzby a následne Úrad špeciálnej prokuratúry SR doručil sudcovi pre prípravné konanie ŠTS Banská Bystrica návrh na vzatie obvineného do väzby. Väzbu pre hrozbu ovplyvňovania svedkov ŠTS potvrdil a následne 11. mája sťažnosť obžalovaného voči rozhodnutiu ŠTS zamietol Najvyšší súd SR.

Kajetán K. ešte v druhej polovici marca, v súvislosti s uzatvorenými zmluvami na dodávku zdravotníckych pomôcok, vypovedal na NAKA. Zároveň odmietol obviňovanie z korupčného správania v súvislosti s nákupom rýchlotestov na koronavírus aj s nákupom dvoch bytov v centre Bratislavy jeho synom.
Zdroj: Webnoviny.sk - Bývalý šéf Správy štátnych hmotných rezerv Kičura ostáva naďalej vo väzbe © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: väzba
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Trump mal mať informácie o ruských odmenách militantom, no nekonal. Tvrdia to americké médiá
<< predchádzajúci článok
Vatikánu nesedia financie. Vyšetrovatelia zhabali počítače a baziliku riadi špeciálny komisár

Bývalý šéf Správy štátnych hmotných rezerv Kičura ostáva naďalej vo väzbe - diskusné fórum čitateľov