Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

30. júna 2020

Vatikánu nesedia financie. Vyšetrovatelia zhabali počítače a baziliku riadi špeciálny komisárVatikánski prokurátori nariadili zhabanie dokumentov a počítačov z úradu správy Baziliky Svätého Petra Fabbrica di San Pietro v rámci nového ...Zdieľať
vatican_easter_21411 9f99f0e1f8a84898a667192b1865434e 676x441 30.6.2020  - Vatikánski prokurátori nariadili zhabanie dokumentov a počítačov z úradu správy Baziliky Svätého Petra Fabbrica di San Pietro v rámci nového vyšetrovania finančných nezrovnalostí Svätej stolice.


Vatikán v utorok potvrdil, že pápež František vymenoval špeciálneho komisára na riadenie baziliky, reorganizáciu jej úradov, aktualizáciu stanov, aby boli v súlade s normami o zaobstarávaní a uzatváraní zmlúv a tiež na "očistenie jej administratívy".

Vatikán uviedol, že obidve rozhodnutia pramenia zo správy generálneho audítora Vatikánu. Zatiaľ však k prípadu neposkytli žiadne bližšie detaily. Špeciálny komisár Mario Giordana predtým vyšetroval finančné nezrovnalosti spojené so zborom Sixtínskej kaplnky, čo vlani viedlo k predčasnému odchodu zbormajstra.

Fabbrica di San Pietro je zodpovedná za manažment, čistenie, reštaurovanie baziliky či organizovanie prehliadok podzemných vykopávok.


Zdroj: Webnoviny.sk - Vatikánu nesedia financie. Vyšetrovatelia zhabali počítače a baziliku riadi špeciálny komisár © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bývalý šéf Správy štátnych hmotných rezerv Kičura ostáva naďalej vo väzbe
<< predchádzajúci článok
Američania do Európskej únie ešte nepocestujú, Brusel otvoril hranice len pre 14 krajín

Vatikánu nesedia financie. Vyšetrovatelia zhabali počítače a baziliku riadi špeciálny komisár - diskusné fórum čitateľov